زمین‌گیری ده‌ها دستگاه خودرو در جاده جنگلی برفی عباس آباد

نوشهر - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر عباس‌آباد از زمین‌گیر شدن ۴۶ دستگاه خودرو در برف سنگین مسیر کوهستانی منتهی به کلاردشت و رهاسازی آنها توسط نجاتگران این جمعیت خبر داد.

به گزارش ایرنا ، بارش باران و برف که از دیروز پنجشنبه در مناطق مختلف مازندران شروع شد ، همچنان ادامه دارد. طبق اعلام هواشناسی ارتفاع برف در برخی مناطق به بیش از نیم متر رسیده است.

بارش برف همچنین سبب کندی تردد در جاده های کوهستانی استان شد که گاهی با توقف موقتی برای بازکردن جاده همراه بوده است.

احمد نهاوندی جمعه شب به ایرنا گفت که این تعداد خودورهای گرفتار در برف در تلاش ۱۲ ساعته روز جمعه نیروهای پایگاه امداد و نجات در محور کوهستانی عباس آباد به کلاردشت رهاسازی شدند.

وی افزود : هم اکنون تردد در این مسیر کوهستانی فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است و نیروهای امداد و نجات هم در قالب چند اکیپ در پایگاه این مسیر ارتباطی مستقر هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر عباس آباد با اشاره به برودت هوا و احتمال یخبندان سطح جاده ، به رانندگان توصیه کرد در صورت امکان از سفر غیر ضروری در محورهای کوهستانی این شهرستان خودداری کنند.

جاده جنگلی عباس آباد - کلاردشت حدود ۳۵ کیلومتر طول دارد که حدود ۲۰ کیلومتر آن در حوزه جغرافیایی شهرستان عباس آباد و بقیه در حوزه شهرستان کوهستانی کلاردشت قرار دارد.

رئیس پلیس راه مازندران هم صبح امروز اعلام کرد که با توجه به بارش برف نسبتا سنگین ، تردد خودروها در جاده های کوهستانی بدون زنجیرچرخ امکان‌پذیر نیست.

سرهنگ علیرضا قدمی وضعیت کنونی تمامی جاده های کوهستانی مازندران را برفی اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها