جاده‌های استان سمنان منتهی به شمال کشور مسدود است

سمنان- ایرنا- رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: بارش برف و کولاک، جاده‌های استان سمنان منتهی به استان‌های شمالی کشور را مسدود کرد.

سرهنگ تقی کبیری شامگاه جمعه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: محورهای️ سمنان به فیروزکوه، شهمیرزاد به کیاسر، چشمه علی دامغان به کیاسر،️ شاهرود به توسکستان(گرگان)، و شاهرود به آزادشهر به دلیل بارش برف و کولاک مسدود است.
وی بیان کرد: دیگر جاده‌های استان سمنان به علت بارش برف و کولاک شدید، یخ زده و تردد در آنها فقط با زنجیرچرخ مجاز است.
وی ادامه داد: گردنه آهوان در محور سمنان- دامغان نیز به دلیل بارش برف و یخ‌زدگی لغزنده است و در صورت امکان رانندگان از تردد غیرضروری در این محور پرهیز کنند.
کبیری تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تصادف جدی منجر به فوت در جاده‌های استان سمنان رخ نداد.
رئیس پلیس راه استان سمنان با اشاره به وضعیت جاده‌های استان، گفت: رانندگان در صورت ضرورت مسافرت با احتیاط کامل و رعایت فاصله طولی در محورهای سمنان تردد کنند.
کبیری اضافه کرد: رانندگان وسایل نقلیه در هنگام تردد زنجیرچرخ، لباس گرم، سوخت کامل و مواد خوراکی فاسدنشدنی به همراه داشته باشند.
رئیس پلیس راه استان سمنان اظهار داشت: بی‌توجهی رانندگان به جلو و واژگونی خودرو از عوامل مهم و سوانح رانندگی در جاده‌های سمنان است و هموطنان در هنگام تردد به نکات فنی و هشدارهای راهنمایی و رانندگی توجه کنند.
اداره کل هواشناسی استان سمنان، با پیش‌بینی ناپایداری جوی برای چند روز از نوع برف، کولاک و کاهش هشت درجه‌ای دمای هوا، هشدار زرد اعلام کرد.
بیش از ۶۰۰ کیلومتر از مسیر اصلی تهران- مشهد از استان سمنان عبورمی کند و این استان محور ارتباطی مهمی بین جاده‌های اصلی کشور در مسیر شرقی- غربی و شمالی- جنوبی محسوب می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها