ترامپ در تعطیلات فلوریدا و روزهای تلخ پایان سال ۲۰۲۰ برای مردم آمریکا

تهران- ایرنا- در حالیکه مردم آمریکا روزهای پایانی سال را با نگرانی های بسیار از جمله افزایش شیوع ویروس کرونا، تصویب نشدن بسته حمایت مالی سپری می کنند، دونالد ترامپ در حال گذراندن تعطیلات در فلوریدا با بازی گلف است.

به گزارش شامگاه جمعه ایرنا از شبکه سی ان ان، سال ۲۰۲۰ در حالی رو به پایان است که واشنگتن به جای هدیه و ارائه اخبار خوب به مردم آمریکا درد و رنج بیشتر می دهد.

شاید در نگاه مردم آمریکا سال ۲۰۲۰ به عنوان بدترین سال به ثبت رسیده باشد زیرا آنان در کنار افزایش شیوع ویروس همه گیری با نگرانی های بیشتر از جمله چشم انداز تعطیلی دولت در روزهای آتی و تاخیر در ارائه بسته حمایت مالی مواجهه هستند.

در حقیقت باید گفت تمام این بلایا دیگر خوشحالی و شادی برای مردم در برگزاری جشن سال نو باقی نمی گذارد.

ترامپ در حالی قرار است تا روزهای دیگر قدرت ریاست جمهوری را به جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا تحویل دهد که در سال گذشته مردم آمریکا تحت ریاست وی سالی پر از بیماری، مرگ و میر، گرسنگی، از دست دادن شغل و ورشکستگی را تجربه کردند.

شبکه سی ان ان در ادامه با اشاره به تمام نگرانی و دردهای مردم آمریکا در روزهای پیانی سال ۲۰۲۰ می نویسد، با در نظر گرفتن تمامی این اوضاع ترامپ در حال گذراندن تعطیلات در فلوریدا و بازی گلف است و به نظر نمیرسد که وی برای حل مشکلات مردم آمریکا تحت فشار قرار داشته باشد.

اگرچه کنگره در هفته گذشته بسته حمایت مالی ۹۰۰ میلیارد دلاری کرونا را به تصویب رساند اما دونالد ترامپ با وتوی آن حاضر به پذیرش چنین بسته ای نشد و هم اکنون در روزهای پایانی سال، میلیون ها آمریکایی در معرض خطر از دست دادن مزایای مهم بیکاری هستند.

بسته حمایتی که توسط کنگره به امضا رسیده شامل دو برنامه کمک های مالی به بیکاران است که طبق یکی از این برنامه ها بیکاران در آمریکا تا اوایل ماه مارس (خرداد) بیمه بیکاری در حدود ۳۰۰ دلار در هفته دریافت خواهند کرد.

در برنامه دوم بسته حمایتی وام های گسترده برای مشاغلی که از کرونا آسیب دیده اند در نظر گرفته شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار جهان