مردم انقلابی قزوین در مقابله با فتنه همیشه پای کار هستند

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین با بیان اینکه فتنه همیشه به اشکال مختلف وجود دارد و باید بصیرت و مطالعه داشته باشیم تا فرق بین دوست و دشمن را تشخیص دهیم ، گفت: مردم انقلابی قزوین در مقابله با فتنه همیشه پای کار هستند.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز جمعه در برنامه سروش آسمانی با بیان این مطلب افزود: باید بدانیم که خودی و غیرخودی داریم چون دشمن با القای سخنان نادرست به دنبال ایجاد فتنه است، دشمن به دنبال عوض کردن جلاد و مظلوم است تا از خاصیت مجاهد بودن و بصیرت داشتن سقوط کنیم.

وی افزود: دامنه فتنه از کشتار گسترده‌تر است ما با مشاهده فتنه داخلی و فتنه داعش به این جمله رسیدیم که در فتنه امنیت ، اقتصاد و جان مردم به خطر می‌افتد و کشتار هم رخ می‌دهد یعنی فتنه از قتل بزرگتر و بدتر است.
آیت‌الله عابدینی یادآورشد: کشتارهایی که در عراق و سوریه رخ داد به خوبی این موضوع را نشان داد که باید فتنه انگیزان از میان برداشته شوند تا فتنه تمام شود.

امام جمعه قزوین گفت : مردم انقلابی قزوین برای مقابله با فتنه علاوه بر ۹ دی، در هشتم دی ماه سال ۸۸ قیام کردند، امیدوارم امسال هم بتوانیم برای مقابله با فتنه وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم. همیشه فتنه به اشکال مختلف وجود دارد بنابراین ما باید بصیرت و مطالعه داشته باشیم و فرق بین دوست و دشمن را تشخیص دهیم

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه به مناسبت های تقویمی اشاره کرد و گفت : شروع ایام فاطمیه را در این ایام داریم که همزمان با سالگرد شهادت سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی است و از خدای متعال می‌خواهیم که توفیق دهد برنامه‌های این ایام را بتوانیم به خوبی اجرا کنیم.

وی افزود : کشتار مردم قزوین در هفتم دی توسط رژیم سفاک پهلوی در سال ۵۷ داشتیم که خدمت خانواده‌های این عزیزان تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم.
آیت الله عابدینی تصریح کرد: مناسبت بعدی ۹ دی ماه است که در این ایام که روز بصیرت و روز میثاق با امامت و امت و رهبری است، مردم فهمیدند فتنه از قتل شدیدتر و بدتر و بزرگتر و آثار مخربی آن بسیار بیشتر است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه با تبریک میلاد حضرت عیسی(ع) گفت : قرآن کریم در سوره ال عمران و سوره مریم گویا فضای گفت‌وگو درباره حضرت مسیح(ع) را چراغانی کرده است. در سوره ال عمران بخشی درباره عظمت حضرت مریم و تولد حضرت مسیح صحبت کرده و از زیبایی‌ها این دو بزرگوار گفته شده است.
امام جمعه قزوین گفت: متاسفانه امروز همه مسیحیان به صورت کامل از نوع تفکر ما درباره حضرت مسیح اطلاع ندارند و اگر آگاهی کامل داشتند از متون دینی ما برای شناخت حضرت مریم و مسیح بیشتر استفاده می‌کردند.
وی گفت: ما هیچ پیامبری را نداریم که اهل جنگ باشد؛ همه پیامبران برای ایجاد صلح و ارامش بپا خواستند اما وقتی کسانی امنیت و ارامش مردم را به خطر می‌اندازند و فتنه انگیزی می‌کنند درمقابل آنها باید ایستاد این معنایش جنگ نیست بلکه جلوگیری از فتنه است.
آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: در قرآن کریم در بسیاری از آیات درباره حضرت مسیح(ع) صحبت شده در سوره صف از ایشان یاد شده است.

وی اظهار کرد: قرآن می‌خواهد ما دنیا را در تقابل مستضعفان و مستکبران ببینیم، این کتاب آسمانی می‌گوید یهودیان و حامیان آنها خطرناکترین دشمنان شما هستند، اما مسیحیان بهترین دوستان شما هستند زیرا اهل عبادت و بندگی هستند و مستکبر نیستند.

امام جمعه قزوین در پایان گفت: باید رعایت بهداشت و پروتکل‌ها را با جدیت بیشتر انجام دهیم تا این بلا از ما دور شده و بتوانیم محافل قرآنی و دینی خود را برگزار کنیم.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها