استاندار خراسان رضوی: سرعت سرمایه‌گذاری در این استان افزایش می‌یابد

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی با تاکید بر حمایت حداکثری از سرمایه‌گذاران گفت: با تسهیل و روان‌سازی فرآیند صدور مجوزها از طریق ظرفیت‌های قانونی، سرعت سرمایه‌گذاری در خراسان رضوی افزایش می‌یابد.

به گزارش روز جمعه استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان افزود: با توجه به این که یکی از مهم‌ترین برنامه‌های توسعه‌ای استان حوزه سرمایه‌گذاری است باید زیرساخت‌های لازم برای جذب سرمایه گذاری در سطح استان را فراهم کرد.

وی ادامه داد: باید موانع متعدد بر سر راه سرمایه‌گذاران و تولید در کشور برطرف شود تا شاهد تاثیرگذاری مثبت این گشایش ها در اتمسفر اقتصادی و اجتماعی کشور و استان باشیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: در همین راستا باید از یک طرف با یک برنامه اجرایی-عملیاتی، بخشی از این مقررات را پیش پای تولید حذف و از طرف دیگر با اخذ بخشی از اختیارات دستگاه‌های ملی، زمینه‌های سرمایه‌گذاری در استان را بیش از پیش فراهم کرد.
معتمدیان بر تسهیل و روان‌سازی خدمت ‌رسانی به سرمایه‌گذاران تاکید کرد و افزود: برای اجرایی شدن این هدف، تصمیمات خوبی اتخاذ شده که برای عملیاتی شدن آن لازم است بازنگری شده و نظر وزارتخانه‌های مربوطه اخذ شود.
وی در خصوص جذب اعتبارات اظهار داشت: علی‌رغم افزایش درصد تخصیص منابع نقدی نسبت به چند سال اخیر دستگاه‌ها خیلی فعالانه در این خصوص عمل نکردند.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به این که سهم اعتبارات استانی نسبت به اعتبارات ملی بسیار ناچیز است گفت: برای تحول در بخش عمرانی استان نیاز به جذب اعتبارات ملی داریم لذا توصیه می‌ شود مدیران دستگاه‌ها در این خصوص از ظرفیتی که در قانون بودجه وجود دارد استفاده کرده و منابع ملی را جذب کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها