عید میلاد مسیح (ع) به صورت مجازی در ارومیه برگزار شد

ارومیه- ایرنا- آیین سالروز میلاد مسیح (ع) و عشای ربانی به علت شیوع بیماری کووید ۱۹ به صورت مجازی در ارومیه برگزار شد و شهروندان مسیحی، دعاهای مربوط به این روز را همزمان با کشیش کلیسای شرق آشور در کلیسای ننه مریم، به صورت مجازی قرائت کردند.

به گزارش ایرنا، در این مراسم که بدون حضور هموطنان آشوری به دلیل بیماری کووید ۱۹ برگزار شد، کشیش "داریاووش عریزیان" با تبریک عید میلاد حضرت عیسی (ع) سالی توام با سلامتی برای هموطنان مسیحی و مردم جهان از خداوند متعال خواستار شد.

مراسم عشای ربانی همزمان با کلیسای ننه مریم  در کلیسای کاتولیک آشوری کلدانی وکلیسای انجیلی ارومیه هم برگزار شد.

رییس انجمن آشوریان ارومیه هم در این باره گفت: دید و ‌بازدیدهای امسال به صورت مجازی است و به صورت حضوری و جمعی برگزار نمی شود.

استانلی سیمونز ادامه داد: حتی تجمع سال های گذشته که به منظور دید وبازدید شخصیت ها وروحانیان در سالن بود، امسال وجود ندارد و تبریک تنها به صورت مجازی و ‌تلفنی صورت می گیرد.

به گزارش ایرنا، عشای ربانی یا آیبن سپاسگزاری یکی از هفت آیین مقدس ( هفت راز) است که تقریبا درتمام فرقه های مسیحیت به انجام می رسد که به آن تقسیم مقدس، راز محراب، راز خجسته هم گفته می شود.

دراین مراسم هموطنان مسیحی با حصور درکلیسا همگام‌با دعای کشیش به انجام دعا ونیایش واحترام‌ به مقام‌ شامخ حضرت عیسی (ع) می پردازند و سالروز میلاد حضرت عبسی (ع) را گرامی می دارند.

جشن های میلاد حضرت عیسی (ع) و ‌سال نو ‌میلادی از ۲۵ دسامبر آغاز و ‌تا هفتم ‌ژانویه ادامه می یابد.

محورهای کربسمس برترویح حسن نیت ، بخشندگی ، مهربانی وگردهمایی های خانوادگی استوار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها