استفاده بهینه از منابع آب و خاک باعث توسعه استان کرمانشاه می‌شود

قصرشیرین- ایرنا- نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده مناسب و بهینه از منابع خدادادی منطقه مانند آب، زمین کشاورزی مناسب و موقعیت جغرافیایی منحصربه فرد و نیروی انسانی فعال باعث پیشرفت و توسعه استان کرمانشاه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شهریار حیدری روز جمعه در حاشیه بررسی عملیات اجرایی سد هواسان افزود: مشکلات اقتصادی و بیکاری موجود ناشی از استفاده نکردن از منابع خدادادی منطقه است.

وی اظهارداشت: متاسفانه به دلیل استفاده نکردن مناسب از فرصت ها و ظرفیت های مهم منطقه امروز استان کرمانشاه در کشور رتبه اول بیکاری را دارد.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه مهم سد هواسان و با انتقاد از عملکرد وزیر نیرو در اجرای این پروژه گفت: کلنگ زنی سد هواسان با حضور وزیر نیرو در سال ۱۳۹۷ آغاز شد و برابر جدول زمانبندی تهیه شده این سد باید در سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسید که متاسفانه مورد بی مهری مسوولان وزارت نیرو قرار گرفته و هم اکنون با ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی و بدون اعتبار، با تلاش مسوولان استانی سر پا نگه داشته شده است.                                                                     

حیدری افزود: با رایزنی های صورت گرفته و جلسات متعدد و پیگیری های انجام شده از طریق وزارت نیرو از محل ماده ۵۶ اعتباری برای اجرای پروژه جذب شده است تا بعداز ۲ سال وقفه اتفاق مبارک و خوبی دراین منطقه به نفع مردم محروم حاصل شود.

سد هواسان از نوع خاکی با هسته رسی است که حدود ۵۱ متر ارتفاع دارد و ظرفیت مخزن آن ۱۸۸ میلیون متر مکعب است.
برای ساخت این سد به هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در صورت تامین به اتمام می رسد.
شهرستان سرپل ذهاب با ۹۰ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها