پیش نویس نیروگاه ۵٠٠ مگاواتی مشهد به امضا رسید

مشهد-ایرنا- استانداری خراسان رضوی اعلام کرد: پیش نویس طرح ساخت نیروگاه ۵٠٠ مگاواتی مشهد به امضا رسید و از دهه فجر ساخت آن آغاز می شود.

به گزارش روز جمعه استانداری خراسان رضوی، در نشست بررسی وضعیت نیروگاه برق مشهد که با حضور محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی، حسین مدرس خیابانی مدیرعامل هلدینگ امید کشور و محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت نیروگاه‌های حرارتی کشور در استانداری برگزار شد پیش نویس طرح آغاز عملیات اجرایی احداث نیروگاه ۵٠٠ مگاواتی مشهد از دهه فجر امضا شد.
استاندار خراسان رضوی در این جلسه بر اهمیت و جایگاه شهر مشهد تاکید کرد و گفت: مشهد سه میلیون شهروند و قریب به ٣٠ میلیون زائر در طول سال دارد و لازم است تا زیرساخت‌های لازم برای این شهر فراهم باشد.

معتمدیان افزود: برای ساخت نیروگاه جدید از طریق شورای اقتصاد و وزارت نیرو پیگیری خواهیم کرد و معاونت عمرانی نیز مطالعات اولیه را صورت خواهد داد.

بر اساس اعلام استانداری خراسان رضوی بخش عمده‌ای از برق استان را نیروگاه توس مشهد تامین می‌کند و مطابق  پیش نویسی که به امضا رسید هلدینگ امید یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی با استانداردهای روز و بازدهی بالا و با هزینه‌ای افزون بر ۹۰ هزار میلیارد ریال در شهر مشهد احداث خواهد کرد.

همچنین استاندار خراسان رضوی به همراه مدیر عامل هلدینگ امید کشور و مدیرعامل شرکت نیروگاه‌های حرارتی کشور از نیروگاه مشهد بازدید کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها