تروریست‌های بوکوحرام ۱۱ نفر را در شمال شرقی نیجریه کشتند

تهران - ایرنا - تروریست‌های بوکوحرام، در حمله‌ای در شمال شرقی نیجریه، ضمن به آتش کشیدن یک بیمارستان و یک کلیسا، کشیش را ربودند و ۱۱ نفر دیگر را هم به قتل رساندند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از منابع محلی، تروریست‌های بوکوحرام، پنجشنبه شب به یک روستا که ساکنان آن عمدتا مسیحی هستند، حمله کردند.

منابع خبری روز یکشنبه گذشته خبر دادند تروریست‌های وابسته به داعش در نیجریه طی دو عملیات ۵ نظامی را کشتند و ۳۵ غیرنظامی را ربودند.

به گفته «ابواکو کابو - Abwaku Kabu »، رهبر شبه‌نظامیان محلی، تروریست‌هایی که سوار بر موتور سیکلت و کامیون بودند به روستای «پمی - Pemi» حمله ور شدند و ضمن تیراندازی بی‌وقفه، خانه‌ها را هم به آتش کشیدند.

به گفته او، تروریست‌ها ۱۰ خانه را به آتش کشیدند و هفت نفر را کشتند و اجساد ۴ نفر دیگر در مناطق اطراف کشف شد.

«ایوبا آلامسون - Ayuba Alamson» یکی دیگر از رهبران شبه‌نظامیان، اکنون تعداد تلفات ۱۱ نفر است که ممکن است به بیش از این هم افزایش پیدا کند؛ چرا که ساکنان روستا هنگام حمله تروریست‌ها، به حومه روستا فرار کردند که از آن زمان تاکنون اثری از آن‌ها یافت نشده است.

این روستا در ایالت «بورنو - Borno» در ۲۰ کیلومتری «چیبوک - Chibok» که بوکو حرام 6 سال پیش، بیش از ۲۰۰ دانش آموز دختر را در این روستا ربود، قرار دارد.

پیشتر، گروه تروریستی « بوکوحرام» بعد از کشته شدن ۱۱۰ نفر در شمال شرق نیجریه صدها دانش‌آموز مدرسه‌ای در شمال غرب این کشور را ربود.

منابع محلی همچنین اعلام کردند افراد مسلح روز پنجشنبه به یک جامعه مسیحی در «گارکیدا - Garkida» در همسایگی ایالت «آداماوا - Adamawa» حمله و انبارهای مواد غذایی و دارویی را غارت کردند.

به گفته آنان، ‌افراد مسلح در این حمله که تلفات جانی به دنبال نداشت، همچنین خانه‌ها را به آتش کشیدند.

از ۱۰ سال گذشته تاکنون تروریست‌های بوکوحرام ۳۶ هزار نفر را در حملات خود در شمال شرقی نیجریه قتل عام کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار جهان