اردبیل آماده مشارکت در بازسازی مناطق آزاد شده جمهوری آذربایجان است

اردبیل - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: استان اردبیل با داشتن مهندسان و نیروهای متخصص، این آمادگی را دارد که در بازسازی مناطق آزاد شده جمهوری آذربایجان مشارکت کند.

به گزارش ایرنا، بهروز ندایی روز جمعه در گفتوگویی خبری به مرز مشترک این مناطق با منطقه مغان استان اردبیل و اقدامات انجام گرفته برای ایجاد شهرک صنعتی مشترک با جمهوری آذربایجان در پارس‌آباد اشاره کرد و این برنامه را در راستای تقویت ارتباطات دو کشور با اهمیت دانست.

وی گفت: ایران با جمهوری آذربایجان هم‌مرز و دارای ارتباطی مستحکم از گذشته بوده و این ارتباط روز به روز تقویت می‌شود.

ندایی افزود: ایران در این مناطق دو سد مشترک خداآفرین و قیز قلعه‌سی با جمهوری آدربایجان دارد این موضوع موجب تقویت بیشتر ارتباط دو کشور خواهد شد.

معاون استاندار اردبیل با بیان اینکه ایران و جمهوری آذربایجان از نظر دینی و فرهنگی دارای اشتراکات ریشه‌دار هستند، افزود: این ارتباطی که از گذشته بین این دو کشور وجود داشته ، قطعا با اتمام دوران کرونا بیشتر می‌شود.

الهام علی‌اف ، رئیس‌جمهوری آذربایجان چندی پیش از کشورهای دوست خواست تا در بازسازی مناطق آزاد شده این کشور که بیشتر آنها در همسایگی جمهوری اسلامی ایران قرار دارند، مشارکت کنند.

قره‌باغ و مناطق پیرامون آن از حدود ۳۰ سال پیش در اشغال نیروهای ارمنی قرار داشت و در جریان درگیری‌های اخیر بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان از اشغال آزاد شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها