بازارچه تیله‌کوه سرپل‌ذهاب فرصت مهمی برای پیشرفت منطقه است

قصرشیرین- ایرنا- نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: بازارچه مرزی تیله‌کوه فرصت بسیار مهمی برای رشد و پیشرفت منطقه است که با رایزنی‌های صورت گرفته و استقرار زیرساخت‌های مناسب تلاش برای بازگشایی آن آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شهریار حیدری روز جمعه در حاشیه بازدید از بازارچه مرزی تیله کوه سرپل‌ذهاب به همراه جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، افزود: برای بازگشایی بازارچه مرزی تیله کوه زیرساخت‌های مختلفی از جمله راه، برق، آب، مخابرات موردنیاز است که تاکنون اقدام های مناسبی صورت گرفته و بیش از ۷۰ درصد از زیرساخت‌ها ایجاد شده و با اتمام آن نمایندگان گمرک و فرمانداری شهرستان در این مکان مستقر می شوند تا فعالیت‌های تجاری و بازرگانی را آغاز کنند.
وی با اشاره به رایزنی های صورت گرفته از طریق دستگاه دیپلماسی کشور با طرف عراقی افزود: جلسات متعددی با مسوولان وزارت امورخارجه عراق و سفیر کشور در عراق و سرکنسولی های کشور در اربیل و سلیمانیه برگزار شده و ما منتظر اقدام طرف عراقی برای بازگشایی این مرز مهم و راهبردی هستیم.
نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: با بازگشایی بازارچه مرزی تیله کوه بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور و منطقه و معضل بیکاری شهرستان سرپل ذهاب رفع خواهد شد.
فرماندار سرپل ذهاب نیز گفت:  امروز بسیاری از مشکلات حوزه های مختلف شهرستان که از مطالبه های به حق مردم  است با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مسوولان استانی و شهرستانی مورد بازدید قرار گرفت.
نورالدین فرزادی پور افزود: برنامه هماهنگی برای رفع این مشکلات با بازدید میدانی، شناسایی نیازمندی ها و پایش مشکلات حسب دستور استاندار کرمانشاه باحضور مدیران استانی انجام شده که هم افزایی و هماهنگی لازم برای انجام کارهایی که در شهرستان قابل اجرا است صورت می گیرد.
وی اظهار داشت: برخی از اقدام ها باید در استان انجام شود و بخشی نیز نیازمند هماهنگی در سطح کشور است که با تلاش استاندار کرمانشاه و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی انجام می شود و امید است این اقدامات منشا خیر و برکت برای مردم منطقه شود.

سال ۷۵ از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران با راه اندازی چند بازارچه مرزی در استان کرمانشاه موافقت شد که تیله کوه یکی از این مرزها بود.

شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق دارد.
استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز دارای ۲ مرز رسمی و پنج بازارچه مرزی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها