استاندار خراسان شمالی: توسعه استان مبتنی بر کشاورزی پیشرفته باشد

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: کشاورزی استان مبتنی بر نسخه پیشرفته باشد و برای رسیدن به این هدف همراهی همه دستگاه‌های اجرایی الزامی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری، محمدعلی شجاعی روز جمعه در جلسه هماهنگی سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان اظهار داشت: این سفر در راستای رسیدگی و پیگیری مشکلات حوزه کشاورزی با تاکید بر منافع استان خواهد بود.

وی با تاکید بر اهمیت سند توسعه کشاورزی استان افزود:مصوبات سفر وزیر جهاد کشاورزی باید نسخه پیشرفت کشاورزی استان قرار گیرد و سمت و سوی کشاورزی به سمت سند ویژه کشاورزی باشد.

وی تصریح کرد: باید با تغییر نگاهمان به حوزه کشاورزی، ارائه تسهیلات، تجهیزات و کمک های بلاعوض به سوی مزیت های نسبی استان رفت.

شجاعی با بیان اینکه هر استانی با توجه به شرایط اقلیمی خود مزیت نسبی دارد، خاطرنشان کرد: باید زمان، نیروی انسانی و اعتبارات خود را در مسیر همین مزیت های نسبی صرف کرد.

وی با تاکید بر اینکه خراسان شمالی باید در حوزه محصولات خاص کشاورزی خود در سطح کشور معرفی شود، افزود: با ارائه برنامه های دقیق در قالب سند ویژه کشاورزی می توانیم کشاورزان را به سمت و سوی کشت محصولات خاص استان هدایت کنیم. 

سهم خراسان شمالی ۶ دهم درصد از تولید ناخالص داخلی تمامی بخش های اقتصادی کشور است که سهم بخش کشاورزی این استان ۱.۱ درصد از تولید ناخالص بخش کشاورزی است.

خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از مجموع این میزان ۳۰۰ هزار هکتار زراعی و مابقی باغی است و بیش از ۸۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی در این حوزه فعالیت می کنند. بیشترین شاغلان استان در بخش کشاورزی اشتغال دارند.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها