علم الهدی: تحلیل سیره سیاسی اهل بیت(ع) ارزشمندترین ابزار بصیرت است

مشهد- ایرنا- امام جمعه مشهد گفت: تحلیل سیره سیاسی اولیای خدا، ائمه معصومین و عترت پیغمبر، بالاترین آموزنده بصیرت و مولد بصیرت‌افزایی در عرصه‌ دید و بینش اجتماعی و سیاسی ما و ارزشمندترین ابزار بصیرت است.

به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید احمد علم الهدی، وی در خطبه مجازی امروز خود که در این پایگاه  اطلاع رسانی بارگذاری شده است افزود: تعمق در عبرتی که از مظلومیت جان‌گداز صدیقه اطهر(ع) به دست می‌آوریم عرصه کاملی از بصیرت برای امروز انقلابمان و جریان امروز نظام اسلامی است و بهترین بصیرت‌هایی که به روشنایی بینش و چشم و دید ما می‌افزاید بصیرت اخذ شده از تحلیل سیاسی ائمه معصومین (ع) است.

وی با اشاره به مصائب پیش آمده در شهادت حضرت زهرا(س) برای خاندان پیامبر(ص) گفت: این وقایع برای ما این بصیرت را ایجاد می‌کند که هروقت  دشمن بخواهد مسیر رهبری را منحرف کرده و بر امکانات یک نظام و قدرت ولایی دست پیدا کند، راهش سرکوب کردن حیثیت رهبری به‌ وسیله عواملی خاص است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: عین همین شگرد در سال ۸۸ به کار  برده شد. آن سال بحث سر این بود که یک عده «ادعا» کردند تقلب در انتخابات شده است که آنها که مدعی تقلب در انتخابات بودند باید با رییس جمهوری وقت مقابله می‌کردند نه با رهبری اما این‌ها در شعارهایشان شروع کردند به رهبری اهانت کردن و ستون خیمه نظام را هدف قرار دادند.

علم الهدی افزود: کسی نگفت مرگ بر رییس جمهور و اهانتی به رییس جمهور نکردند، این‌ها رهبری و مقام امامت و ولایت امت را مورد هجمه قرار دادند یعنی در واقع تکرار همان شگرد شیطانی انحراف رهبری از خط امامت در صدر اسلام بود که فکر کردند برای براندازی رهبری در جریان نظام و مقابله با رهبری، مساله انتخابات را بهانه کنند تا ستون خیمه نظام را مورد حمله قرار بدهند و این دشمن هنوز هم این شگرد را دارد و آنان هنوز هم در مقام سرکوبی نظام و مقابله با انقلاب سعی می‌کنند ستون خیمه نظام و رهبری ولایت را مورد هجمه و حمله قرار بدهند.

امام جمعه مشهد با یادآوری وقایع شهادت حضرت زهرا(س) گفت: آن روز امت اسلام بصیرت نداشتند و علی‌رغم این که سال‌ها در رکاب پیامبر جنگیدند و وحی را از دو لب رسول‌الله(ص)  شنیده بودند، معجزات را در دست پیغمبر دیده بودند، اما آن قدر بصیرت نداشتند که توطئه فرصت‌طلبی و قدرت‌یابی یک عده خواص قدرت‌طلب را در جامعه خود درک کنند.

علم الهدی افزود: اما امروز خوشبختانه مردم ما رشد کرده اند و از یک سلسله بینش سیاسی برخوردارند، توطئه دشمن را به خوبی تشخیص می‌دهند و لذا با حماسه همگانی و میلیونی ۹ دی، توطئه دشمن را در تهاجم به ستون خیمه نظام خنثی کردند.

وی ادامه داد: مردم جلوی دشمن را گرفتند و عوامل فتنه‌ای که در دست دشمن قرار داشتند، در برابر بینش مردم سرکوب حیثیتی و به ‌عنوان عناصر ضد ولایت، کنار زده شدند و جریان‌هایی که از آنان حمایت می‌کردند نیز به‌ عنوان عامل اجرایی فتنه دشمن در جامعه بایکوت و منزوی شدند و مردم در ۹ دی آن حرکت حماسه آفرین را شکل دادند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: دشمن ما امروز مستاصل‌تر و بیچاره‌تر شده است و خوشبختانه نظام ما به برکت رشد سیاسی و بصیرتی که از تحلیل سیره سیاسی و آموزه‌های سیاسی اهل بیت (ع) گرفته است مقتدرتر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها