برف و یخبندان، راه روستاهای کوهستانی گلستان را بست

گرگان - ایرنا - بارش برف و کولاک دیشب و امروز جمعه ارتفاعات گلستان را تحت تاثیر قرار داد و دسترسی به این مناطق به‌خصوص روستاهای کوهستانی را مشکل و در برخی موارد غیرممکن کرد.

به گزارش ایرنا؛ هواشناسی گلستان دیروز پنجشنبه پیش بینی کرده بود در نتیجه فعالیت سامانه سرد و بارشی دمای هوای استان بین ۶ تا هشت درجه کاهش یافته و بارش برف در مناطق کوهستانی به حدود ۵۰ سانتی متر خواهد رسید.

فرماندار گرگان از بسته شدن مسیر دسترسی این شهر به روستای گردشگری و توریستی زیارت به علت بارش برف و جلوگیری از خطرات احتمالی خبر داد و از شهروندان خواست به تفرج‌گاه ناهارخوران و روستای زیارت مراجعه نکنند.

محمد حمیدی شامگاه جمعه اظهار داشت: با توجه به بارش برف در روستای زیارت، ازدحام شهروندان و کم عرض بودن جاده منتهی به این روستا، ترافیک خودرویی مسیر سنگین است.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آزادشهر در شرق استان گلستان هم گفت که به علت بارش برف، کولاک شدید و کاهش دید در منطقه کوهستانی خوش ییلاق این شهرستان، جاده ارتباطی این منطقه به شاهرود تا اطلاع بعدی بسته است.

کریم زیتونلی شامگاه جمعه به ایرنا گفت: کولاک شدید برف در منطقه خوش ییلاق سبب کاهش دید شده است و برای جلوگیری از حوادث احتمالی تردد در جاده خوش ییلاق - شاهرود ممنوع شد.

وی از رانندگان خواست تا بهبود شرایط از حضور در جاده خوش ییلاق خودداری کنند.

گزارش تصویری ایرنا از بارش برف در جاده آزادشهر - شاهرود اینجا قابل مشاهده است.

جاده کوهستانی خوش ییلاق به شاهرود از محورهای ارتباطی مهم بین ۲ استان گلستان و سمنان است.

فرماندار رامیان هم از بسته شدن راه ارتباطی پنج روستای کوهستانی این شهرستان خبر داد گفت: به دلیل بارش شدید برف در ارتفاعات رامیان راه ارتباطی پنج روستای قورچای، ویرو، رضی، کشکک و پاقلعه بسته شد.

جواد صادقلو اظهار داشت: نیروهای راهداری از ابتدای بارش برف درحال نمک پاشی جاده های ارتباطی هستند.

وی ادامه داد: عصر امروز ۲۵ کوهنورد در ارتفاعات سخت گذر چلپق این منطقه گرفتار برف و کولاک شدند که گروه امدادی هلال احمر این افراد را در چند مرحله نجات داده و به محل امن منتقل کردند.

فرماندار آزادشهر نیز در خصوص آخرین وضعیت راه های ارتباطی روستاهای کوهستانی شهرستان گفت: تردد در بخش چشمه ساران به دلیل بروز یخبندان و کولاک به سختی در حال انجام است.

سید رسول حسینی با اشاره به بسته بودن جاده خوش ییلاق اظهار داشت: هرچند برف و بوران در منطقه خوش ییلاق ادامه دارد اما نیروهای امدادی و راهداری در حال تلاش برای بازگشایی مسیر هستند.

سید ابوالفضل حسینی‌نیا فرماندار مینودشت در شرق گلستان هم با اشاره به تاثیر شدید بارش برف بر تردد در جاده های کوهستانی این شهرستان گفت: با وجود باز بودن همه جاده های مناطق کوهستانی، تردد در این مناطق فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

رضا قادری مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان هم گفت: با توجه به پیش‌بینی تشدید بارش برف و وزش باد و کولاک جاده توسکستان برای پیشگیری از مشکلات احتمالی تا اطلاع بعدی بسته شد.

همچنین ابراهیم قدمنان فرماندار کردکوی گفت: به علت بارش سنگین برف در ارتفاعات، راه‌های ارتباطی مناطق بالادست این شهرستان مسدود شد.

هلال احمر گلستان هم اعلام کرد: در پی اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر شرایط نامساعد برفی در آسمان مناطق مختلف به ویژه محورهای کوهستانی استان، تمامی گروه‌های عملیاتی و امدادی مستقر در پایگاه های امداد و نجات به حالت آماده باش کامل درآمدند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان نیز گفت: به دنبال بارش برف و کولاک شدید علاوه بر امکانات دولتی، ۲۰ دستگاه ماشین آلات راهسازی و کامیون پیمانکاران طرف قرارداد برای بازگشایی محورهای کوهستانی هماهنگ شدند.

غلامرضا بیکی اظهار داشت: ماشین آلات سنگین راهسازی پیمانکاران شامل پنج دستگاه گریدر، پنج دستگاه لودر و ۱۰ دستگاه کامیون به عنوان کمک تجهیزات دولتی در خدمت مردم و برای بازگشایی یا روان سازی تردد جاده های گلستان بکار گرفته شد.

طبق پیش بینی هواشناسی گلستان، فعالیت سامانه سرد و بارشی فردا شنبه به پایان می رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها