استاندار میلاد حضرت مسیح (ع) را به ارامنه مازندران تبریک گفت

ساری - ایرنا - استاندار مازندران روز جمعه با انتشار پیامی میلاد حضرت مسیح (ع) را به پیروان این پیامبر بزرگ الهی ساکن استان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان در این پیام نوشت : خجسته زادروز حضرت عیسی مسیح (ع)، پیام آور دادِ و آزادی و اخلاق و مبشر صلح؛ نیکی و عدالت و نبی بزرگ الهی و پیشاپیش آغاز سال ۲۰۲۱ میلادی را به همه پیروان و پویندگان ادیان الهی و توحیدی بویژه هموطنان مسیحی عزیز در استان مازندران تبریک می گویم.

نماینده عالی دولت در مازندران افزود : از آستان خداوند قادر متعال، مسالت دارم تا در دنیای معاصر که سقوط معنویت و افول اخلاق و بی عدالتی و جورحاکمان عاری از نوعدوستی و شفقت؛ به شکل گیری و گسترش جهانی سرشار از تنازع و بی رحمی منجر شده است؛ در سایه سار پیروی و الگوگیری از سیره و منش انبیاء الهی شاهد تحقق صلح، برادری، اخلاق، مهربانی و دوستی باشیم.

استاندار مازندران " الهام و پیروی از آموزه های پیامبران الهی خاصه خاتم پیامبران حضرت محمد (ص) و بزرگ معلم اخلاق و پیام آور صلح و مهربانی و انسانیت، حضرت عیسی مسیح (ع) " را مسیری مناسب برای تعامل ، همدلی و دوستی دانست و نوشت : امیدوارم تا ر سایه همراهی، هم افزایی و تلاش همگانی در آینده نزدیک شاهد پایان یافتن بیماری منحوس کرونا در جهان باشیم. 

بیست و پنجم دسامبر برابر با پنجم دی ماه سالروز تولد حضرت عیسی مسیح (ع) است.

بر اساس آمارهای رسمی ، حدود ۲۰۰ شهروند مسیحی در استان مازندران و در شهرهای ساری و بابل و همچنین شهرک هایگاشن نور سکونت دارند.

شهرک هایگاشن یکی از مناطق گردشگری مازندران در شهرستان نور است که وجود کلیسای کاتولیک " آنتوان مقدس " در این شهرک اهمیت مذهبی و فرهنگی ویژه ای به این منطقه برای مسیحیان ساکن ایران داده است.

ارامنه مازندران یک شورای خلیفه‌گری در ساری زیر نظر خلیفه‌گری تهران دارند که مسئولیت هماهنگی و برنامه‌ریزی برای اجرای گردهمایی‌های مختلف یا برنامه‌های جمعی آنها را دارد.

اگر چه آمار جمعیت ارامنه ساکن مازندران زیاد نیست ولی سابقه حضور آنها در این استان به بیش از یک قرن بر می گردد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها