روز دوم هفته پنجم کورس اسبدوانی گنبدکاووس برگزار شد

گنبدکاووس - ایرنا - روز دوم و پایانی هفته پنجم مسابقات کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با شرکت ۴۳ راس اسب از نژادهای "ترکمن، تروبرد و دوخون" در ۶ دور به مسافت هزار و هزار و ۲۰۰ متری عصر امروز جمعه بدون حضور تماشاگران در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی هیات سوارکاری گنبدکاووس، در دور اول اسب‌های ۲ ساله نژاد ترکمن با هم به رقابت پرداختند که اسب "قره‌گل کلاته" سریعتر از دیگر رقبا به خط پایان رسید و اول شد و پس از او اسب‌های "ساریه" و "طاغن بای" به‌ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم این رقابت‌ها، اسب‌های بیش از سه سال نژاد تروبرد maiden وارد میدان شدند که اسب "کارمن" با پیشی گرفتن از دیگر اسب‌های شرکت کننده در این دور، مقام نخست را کسب کرد و اسب‌های "اسمارتی لاو" و "رست لس" نیز به ترتیب عناوین دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

اسب‌های بیش از سه سال نژاد تروبرد کلاس پنج، شرکت کنندگان در دور سوم روز دوم هفته پنجم مسابقات سوارکاری کورس پاییزه گنبدکاووس بودند که در این دور اسب "آدرینا ۲" در جایگاه نخست ایستاد و اسب‌های "تاواشکا" و "لاس وگاس" نیز به ترتیب مقام دوم و سوم را به‌دست آوردند.

اما در دور چهارم این رقابت‌ها، اسب "امپراطور گری" توانست در میان اسب‌های ۲ ساله نژاد دوخون زودتر از بقیه مقام اول را از آن خود کند و اسب‌های "سایدن" و "دورا" پس از او به مقام دوم و سوم رسیدند.

در پنجمین دور از این مسابقات نیز که مختص رقابت اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون ـ کلاس یک بود، اسب "سوشا" توانست با پیشی گرفتن از دیگر رقبا فاتح این دور شود و اسب‌های "تاوا نورا" و "لندی" نیز به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

اما در دور پایانی این رقابت‌ها نیز اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون کلاس پنج با هم به رقابت پرداختند که اسب "کابوی" مقام اول را به‌دست آورد و اسب‌های "آذا راکس" و "داز پرنس" نیز به ترتیب مقام دوم و سوم را از آن خود کردند.

برگزار کنندگان روز دوم و پایانی هفته پنجم مسابقات اسب‌دوانی کورس پاییزه گنبدکاووس که دور اول تا چهارم آن به مسافت هزار متر و دورهای پنجم و ششم آن به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، یک میلیارد و ۳۱۲ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان اسب‌های برتر اهدا کردند.

مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس در صورت مساعد بودن شرایط جوی و بیماری کرونا تا پایان فصل زمستان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها