۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۲
کد خبرنگار: 2099
کد خبر: 84161159
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوای هرمزگان بین ۳ تا ۸ درجه سردتر می شود

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اشاره به نفوذ سامانه پرفشار سرد به استان، گفت: براساس پیش بینی های صورت گرفته از روز شنبه تا سه شنبه هفته آینده دمای استان بین ۳ تا ۸ درجه سردتر می شود.

مهرداد حسن زاده عصر جمعه در این خصوص به خبرنگاران اظهار داشت: نقشه های هواشناسی نشان از آن دارد که این سامانه موجب مواج شدن دریا، کاهش محسوس دما، وزش باد و گرد و خاک در بیشتر مناطق استان در روزهای ششم تا نهم دیماه خواهد شد و هشدارهای لازم در این خصوص به دستگاه های مربوطه داده شده است.

حسن زاده تصریح کرد: بیشترین منطقه اثر سامانه مذکور در شهرستان های حاجی آباد، بستک، رودان، میناب، بشاگرد و بخش مرکزی خواهد بود.

به گفته وی این سامانه پرفشار سرد در روزهای شنبه و یکشنبه بیشتر نیمه شمالی و غربی استان و یکشنبه تا سه شنبه بیشتر نیمه شمالی و شرقی هرمزگان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

حسن زاده با اشاره به پیش بینی های صورت گرفته مبنی بر نامساعد شدن شرایط جوی و دریایی استان، تاکید کرد: از مردم خواستاریم تا هشدارها را کاملا جدی گرفته و از قرار گرفتن در مناطق پرخطر و انجام سفرهای دریایی و ترددهای غیرضروری با توجه به کاهش کیفیت هوا به شدت اجتناب کنند.

کمینه دمای هوای بندرعباس مرکز استان هرمزگان امروز جمعه پنجم دیماه ۱۳ درجه و بیشینه دما ۲۵ درجه اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها