امدادگران جمعیت هلال احمر استان اردبیل در حال آماده‌باش هستند

اردبیل _ ایرنا _ سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل، از آماده‌باش امدادگران و نجات‌گران این جمعیت برای کمک به در راه‌ماندگان در جاده‌های برفی منطقه خبر داد.

به گزارش ایرنا ، عزت‌الله ضربی روز جمعه در بازدید از پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای جمعیت هلال احمر گردنه الماس واقع در جاده خلخال - اسالم و اردبیل - سرچم اظهارکرد: با آغاز طرح زمستانی نیروهای مستقر در ۱۴ پایگاه جاده‌ای و بین شهری جمعیت هلال احمر استان برای هرگونه کمک و امدادرسانی به حادثه‌دیدگان از بارش برف آماده هستند.

وی افزود: در طرح زمستانی بیش از ۳۰۰ نیروی عملیاتی و نجاتگر در پایگاه‌های ثابت و سیار جمعیت هلال احمر استان با بیش از ۴۵ دستگاه امدادی و پشتیبانی، از ۲۰ آذر تا ۲۰ اسفندماه در مناطق مختلف استان در خدمت مردم خواهند بود.

ضربی با اشاره به شدت بارش برف همراه با کولاک شب گذشته در جاده ارتباطی خلخال به اسالم و مسدود شدن این راه اضافه کرد: شب گذشته به دلیل کولاک شدید سرنشینان چندین خودرو متوقف شده در میان کولاک جاده و اعضای پنج خانواده با هدایت و کمک نجاتگران در این پایگاه اسکان اضطراری یافتند.

او گفت: پایگاه امداد نجات جاده‌ای گردنه الماس خلخال در سال جاری افتتاح شده و با توجه به نیاز این پایگاه برای تجهیز از لحاظ امکانات و نیروی انسانی پیگیری‌های لازم برای تجهیز پایگاه با حمایت مسوولان استانی انجام خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها