استاندار کرمان: خودروسازان بم مورد حمایت دولت قرار می‌گیرند

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: پایگاه اصلی بخش خصوصی، شهر بم است که در حوزه خودروسازی با نقشی که این صنعت در اشتغالزایی پایدار و جهش تولید دارد، مورد حمایت دولت قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، علی زینی‌وند روز جمعه در حاشیه بازدید از شرکت خودروسازی ریگان خودرو بم در جمع رسانه‌ها افزود: علاوه بر قول مساعد وزیر صمت برای پیگیری و رفع مشکلات خودروسازان ارگ جدید بم، استانداری کرمان نیز چالش‌های این صنعت را پیگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه مجموعه کارخانجات خودرو در ارگ جدید بم رونق خوبی دارد اظهار داشت: ظرفیت‌های این منطقه به‌گونه ای است که به سالن و تجهیزات جدیدی نیاز ندارند و تنها با تغییر تکنولوژی می‌توانند تولید را افزایش دهند و حجم گسترده‌ای از نیروی متخصص را ارتقا دهند.

استاندار کرمان گفت: شرکت ریگان خودرو یکی از کارخانجات خوب با دانش فنی پیشرفته در حوزه تولید اتوبوس درون شهری محسوب می‌شود و اقدامات خوبی در رفع نیاز کشور در این حوزه انجام داده و ظرفیت خوبی نیز تاکنون ایجاد شده است.

وی بیان داشت: ریگان خودرو در حوزه تولید سواری نیز امروز یک دستگاه خودرو رونمایی کرد که خط تولید آن آغاز شده و از ۲ دیفرانسیل با تجهیزات خوب از نوع پیشرفته محسوب می‌شود.

زینی‌وند افزود: خودرو جدید ریگان خودرو محصولی مناسب که مورد اقبال عمومی قرار می‌گیرد و امیدواریم توسعه بیشتری یابد و استانداری کرمان نیز با حمایت‌های خود در کنار خودروسازان قرار دارد.

استاندارکرمان همچنین از مرکز جامع توانبخشی هلال احمر و نمایشگاه عکس زلزله بم که بمناسبت سالگرد جانباختگان این زلزله هولناک برپاشده بازدید کرد. 

زینی وند در این بازدید با اشاره به نقش هلال احمر در مدیریت بحران، راه اندازی موزه هلال احمر را گامی در راستای مستند سازی و انتقال تجربیات ارزیابی کرد.
استاندارکرمان به اتفاق مشاور اقتصادی و مدیرکل دفتر استاندار، فرمانداربم، اعضای شورای شهر بروات، با حضور در بهشت زهرا و گلزار شهدای "بروات" با اهدای شاخه گل و قرائت فاتحه یاد و خاطره جانباختگان زلزله پنجم دی ماه ۸۲  را گرامی داشت و با آرمانهای شهیدان، تجدید میثاق کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها