۱۴۸ بیمار کرونایی در قم بستری هستند

قم-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در حال حاضر ۱۴۸ بیمار کرونایی در بیمارستان های قم بستری هستند که حال ۲۸ تن از آنها وخیم است.

به گزارش روز جمعه دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر آخرین وضعیت مبتلایان به کووید۱۹ در قم را مورد توجه قرار داد و افزود: در ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به ۵ دی ماه، ۲۸ تن با علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی قم مراجعه کردند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۲۳ تن در مراکز درمانی قم بستری شدند و ۲۰ بیمار کرونایی نیز با بهبودی از بیمارستان های قم مرخص شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲ بیمار کرونا مثبت قم جان خود را از دست دادند.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها