انتخابات ریاست جمهوری تبلور بلوغ سیاسی و بصیرت ملی است

ساوه - ایرنا - امام جمعه موقت ساوه گفت: انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ تبلور بلوغ سیاسی و بصیرت ملی خواهد بود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «محمد سبزی» نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در خطبه های نماز جمعه ساوه که در مصلی امام علی (ع) برگزار شد، با اشاره به سالروز حماسه ۹ دی اظهار کرد: یکی از آثار تقوی بصیرت افزایی است و در این حماسه شاهد اوج بصیرت ملی بودیم.
وی گفت: رخدادهای از قبیل حماسه ۹ دی، ایام فاطمیه، شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همچنین شهید فخری زاده حاوی درس های بزرگی در زمینه تقوی، خداترسی و بصیرت برای همگان است و عاملی در راستای ماندگاری بر صراط مستقیم و پرهیز از وسوسه های شیطانی محسوب می شود.
وی گفت: ۹ دی استمرار و گسترش بلوغ سیاسی و انقلابی ملت است که طومار فتنه گران پیچیده شد.
خطیب جمعه موقت ساوه با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده، این رخداد مهم را تجلی بخش بلوغ سیاسی و فکری ملت ایران برشمرد.
وی همچنین وحدت ملی را برآیند حماسه ۹ دی و رشد آگاهی و بینش ملت ایران دانست و حفظ اتحاد ملی را از موارد مورد تاکید مقام معظم رهبری عنوان کرد.
سبزی گفت: با همه تاکیدات معظم له و اهمیت وحدت ملی به خصوص میان ارکان مدیریتی کشور، برخی ها اصرار به ایجاد شکاف و اختلاف میان مجلس و دولت دارند از این رو باید به تفرقه افکنانه داخلی هشدار داد که از روش خود دست بردارند.
وی تاکید کرد: جریان تحریف خارجی و داخلی همچنان فعال است و باید مراقب توطئه ها باشیم.
خطیب موقت نمازجمعه ساوه در ادامه از رویکرد صدا و سیما در خصوص دعوت از برخی افراد در برنامه ها به خصوص در شب یلدا و همچنین مهمانی که مردم را به حرکات موزون دعوت می کند، گلایه کرد و گفت: صدا و سیما باید متناسب با شأن نظام جمهوری اسلامی رفتار کند.
وی همچنین از آنچه رها شدن فضای مجازی خواند، انتقاد کرد و گفت: برخی صفحات و گروه‌ها در راستای تخریب نهادهای انقلابی می نویسند و به شخصیت های نظام اهانت می کنند از این رو به این عناصر خودفروخته هشدار می دهیم که ملت ایران همیشه و تا پای جان برای آرمان های انقلاب،امام و رهبری ایستاده اند.
حجت الاسلام سبزی همچنین با اشاره به سالروز شهادت سپهبد شهید سلیمانی، گفت: باید متناسب با شأن و رشادت های این سردار بزرگ اسلام برنامه های در کشور اجرا شود زیرا مردم با حضور میلیونی در تشییع پیکر این شهید، قدرشناسی خود را نشان دادند.
وی تاکید کرد: نباید حاج قاسم را بعنوان یک شخص تلقی کرد بلکه این شهید والامقام نماد مکتب مقاومت و ایدئولوژی اسلامی است.
وی همچنین میلاد حضرت مسیح (ع) را به هموطنان مسیحی و پیروان این پیامبر در سراسر جهان تبریک گفت و افزود: از سردمداران کشورهای مسیحی می خواهیم که در روش و عملکرد خود به آموزه های این پیامبر خدا بازگردند.
وی در مورد مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در این دوره نمایندگان انقلابی و دلسوز مردم فعالیت می کنند و طرح هایی که تاکنون در قالب عادی یا دو فوریتی تصویب شده است نیز همگی در راستای منافع ملی و خدمت به مردم بوده است.
سبزی افزود: گاهی عده ای در برابر طرح های مجلس به بهانه مضر بودن مقاومت می کنند در حالی که شاید برای منافع آنها مضر باشد اما در مجموع به نفع کلیت نظام و مملکت است.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت گفت: مجلس در حوزه کشاورزی نیز خدمات گسترده ای انجام داد و تصویب طرح خرید تضمینی محصولات نمونه ای از آن است و همچنین در زمینه مسکن هم طرحی تصویب شد که طبق آن هر سال بیش از یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته می شود.
وی همچنین اراده مجلس شورای اسلامی در مبارزه با فساد را جدی توصیف کرد و گفت: با همکاری سایر قوا طرح هایی در دستور کار است که با اجرای آنها، مفسدان راه فرار نخواهند داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها