فرماندار: توفان شن راه ارتباطی ۳۰روستای ریگان را بست

کرمان - ایرنا - فرماندار ریگان گفت : توفان شدید شن به همراه گرد و غبار راه ارتباطی ۳۰روستای این شهرستان را از حوالی ظهر امروز (جمعه ) بسته و کمک رسانی به ساکنان را با دشواری مواجه کرده است.

امین باقری  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  با اشاره به اینکه گرد و غبار شدید به همراه ریزگرد مشکلاتی را برای اهالی شهرستان ایجاد کرده اظهار داشت : این گردو غبار علاوه بر کاهش دید محور ریگان ایرانشهر را به مدت یک ساعت بست که با تلاش نیروهای راهداری بازگشایی شد.

فرماندار ریگان  همچنین از محاصره ۱۰۰روستای ریگان در توفان شن خبر داد و ابراز کرد : نیروهای امدادی جهت امداد رسانی به این روستاها اعزام شدند .

باقری وضعیت ریگان را بحرانی برشمرد وا ز امادگی تمامی دستگاهای امدادی ،پلیس راه ومراکز بهداست ودرمان در این شهرستان خبر داد.

وی با بیان اینکه  نیمی از شهر ریگان نیز در محاصره گرد و غبار شدید قرار گرفته اظهار داشت :تاکنون ۲۶ شهروند به علت مشکلات تنفسی راهی مراکز درمانی شده اند.

باقری از شهروندان ریگانی خواست تا فروکش شدن توفان شن در منازل خود بمانند تا شاهد مشکلات تنفسی در این زمینه نباشیم .

وی عنوان کرد : گردو غبار تاکنون خسارات زیادی به مزارع گندم وجو وباغات نخیلات ومرکبات شهرستان وارد کرده که خسارت توسط کارشناسان در حال برآورد است.

ریگان بعد از خوزستان دومین کانون بحران فرسایش بادی در کشور می باشد که تا مرکز استان ۲۸۵کیلومتر فاصله دارد.

گردوغبار تا کنون ۱۶روستای ریگان را خالی از سکنه و۱۵۰روستا را در محاصره شنهای روان قرار داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها