۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۳
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84161061
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش دما و یخبندان تا اواسط هفته در گیلان

رشت - ایرنا سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان با بیان اینکه طی بارش های دیشب و امروز بارش برف در ارتفاعات سیاهکل به یک متر رسید، گفت: از امشب جمعه تا سه شنبه در استان شاهد کاهش محسوس دما و یخبندان خواهیم بود.

شبنم هادی نژاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده تضعیف تدریجی سامانه بارشی در منطقه است که از ظهر امروز تا اواسط هفته آینده شرایط برای هوای پایدار و در ساعت های صبح و شب یخبندان و طی روز روند افزایش دما پیش بینی می شود.

وی با اشاره به برودت هوا و یخبندان تا اواسط هفته پیش رو نسبت به خسارت به محصولات و تاسیسات کشاورزی و صنعتی، یخ زدگی و لغزندگی جاده ها و یخ زدگی کنتورها و  افزایش مصرف سوخت وانجام تمهیدات لازم در این رابطه هشدار داد.

هادی نژاد بیان کرد: بیشترین بارندگی از روز گذشته تا کنون در منطقه  ازبرم از توابع شهرستان سیاهکل با ۸۳.۶ میلیمتر و بندر کیاشهر با ۷۸.۵ میلیمتر ثبت شده است.

وی اظهار کرد: در شهر رشت نیز طی همین مدت ۷۳.۲ میلیمتر بارندگی و بارش ۱۰ سانتیمتر برف گزارش شده است؛ ضمن آنکه در ایستگاههای هواشناسی ارتفاع  برف در ارتفاعات لاریخانی سیاهکل به حدود یک متر رسیده است.

به گفته هادی نژاد؛ کمینه دما نیز طی شبانه روز گذشته مربوط به جیرنده و دیلمان با منفی پنج درجه زیر صفر و بیشترین دما در انزلی با ۹ درجه سانتی گراد بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها