دبیر: متاسفانه همه جوره من در لیگ کشتی متهم هستم

تهران - ایرنا - رییس فدراسیون کشتی با دفاع از تصمیم خود که اگر استقلال در فینال لیگ برتر کشتی آزاد برابر بازار بزرگ حاضر نمی‌شد این تیم را محروم می‌کرد گفت: متاسفانه با وجود تلاش فراوان و حمایت از همه تیم‌ها باز هم متهم هستم.

«علیرضا دبیر» روز جمعه در گفت وگوی تلویزیونی و در واکنش به صحبت‌های «رضا یزدانی» سرمربی تیم کشتی آزاد استقلال، اظهار داشت: او در مصاحبه خود اعلام کرد که من به پیشکسوتان و مربیان تیم استقلال یعنی «محمود اسماعیل‌پور»، «هاشم حبیبی»، «هادی حبیبی»، «محمد طلایی»، «مهدی برائتی» و «بهروز یاری» بی‌احترامی کرده‌ام در حالی که به همه این عزیزان ارادت دارم و حتی پیشکسوتانی همچون اسماعیلپور و حبیبی بزرگ من هستند و من فقط گفتم که اگر تیم استقلال روی تشک حاضر نشود، این تیم را محروم می‌کنم و اگر این کار را نمی‌کردند واقعا محرومشان می‌کردم.

وی اظهار داشت: هنوز باور دارم که کشتی‌گیران همچون «مهدی تقوی» و «رضا یزدانی» چه در قالب کشتی‌گیر و چه مربی می‌توانند به کشتی کشورمان کمک کنند. حتی قبل از آغاز لیگ طی تماسی از حضور یزدانی در لیگ حمایت کردم و حتی زمانی که قرار شد تیم استقلال که آن موقع «احمد سعادتمند» مدیرعامل باشگاه بود، در لیگ حضور داشته باشند نیز به طور کامل فدراسیون برای حضور این تیم حمایت کرد.

دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۰۰ سیدنی در خصوص قرارداد فدراسیون برای حضور تیم استقلال برای استفاده از سالن «جهانبخت توفیق» گفت: این قرارداد ۱۶میلیون تومان است که هیچ وقت به حساب فدراسیون واریز نشد. تیم استقلال طی دور رفت و برگشت و نیمه‌نهایی ۴۰ روز در آنجا حضور داشتند و از امکانات سالن استفاده کردند.

وی با اشاره به واریز مبلغ ۱۰ میلیون تومانی حامی مالی باشگاه استقلال به حساب فدراسیون گفت: قرارداد تبلیغاتی با حامی مالی باشگاه استقلالشده بود که باید مبلغی را به حساب فدراسیون واریز می‌کرد. فدراسیون کشتی با توجه به متمرکز برگزار شدن لیگ متحمل هزینه‌های زیادی شد و برای برگزاری آن ۲، ۵ میلیارد تومان هزینه شد. ۱۰ میلیون تومانی که حامی مالی استقلال به فدراسیون داد هیچ ربطی به سالن جهانبخت توفیق نداشت و اگر فیش واریزی ۱۶ میلیونی را دارند به فدراسیون ارایه دهند.

رییس فدراسیون کشتی در خصوص «امیرمحمد یزدانی» نیز گفت: قرار شد که او را به جام جهانی انفرادی در صربستان اعزام کنیم. البته تیم استقلال در وزن یزدانی یعنی ۶۵ کیلوگرم «مرتضی قیاسی» را داشتند. یزدانی حتی تست کرونای او که فدراسیون ۲ مرحله از ملی‌پوشان کشتی در اردو طی ۴۸ ساعت گذشته گرفته بود باز هم مثبت اعلام شد. هیچ وقت با آینده هیچ کشتی‌گیری بازی نمی‌کنیم چرا که او یکی از شانس‌های حضور در المپیک توکیو است.

وی در خصوص «یونس امامی» نیز اظهار داشت: قرارداد امامی با باشگاه استقلال را دیدم که طبق آن قرار بود او در وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی بگیرد اما در دور رفت مبلغ بیشتری را به او دادند که در وزن ۷۰ کیلوگرم به روی تشک برود. با این وجود اگر باشگاه استقلال شکایتی از امامی دارد می‌توانند مدارک لازم را ارایه کند.

دبیر با اشاره به اینکه «علیرضا رضایی»، «پژمان درستکار»، «مهدی تقوی» و «رضا یزدانی» از مربیان آینده‌دار کشتی هستند و باید آنها را حفظ کرد، گفت: من اکنون متهم هستم که به باشگاه استقلال کمک کردم در حالی که از همه تیم‌ها حمایت کردم. باشگاه جهانبخت توفیق را بعد از صرف هزینه بازسازی کامل کردیم و ۴۰ روز در اختیار باشگاه استقلال بود و حتی «مهدی تقوی» سرمربی تیم هیات کشتی قائمشهر از من ناراحت است چرا ۲ کشتی‌گیر یعنی «علی سوادکوهی» و «محمد رمضانپور» را که با ما قرارداد داشتند را به تیم استقلال دادید. حتی عسگری محمدیان رییس هیات کشتی استان مازندران رضایتنامه این ۲ آزادکار را صادر نمی‌کرد که طی صحبتی از او خواستم رضایتنامه آنان را برای تیم استقلال صادر کند.

وی در خصوص تیم بازار بزرگ ایران نیز گفت: این تیم حتی می‌خواست ۲ کشتی‌گیر خارجی بیاورند که من موافقت نکردم با این وجود من همه جوره در لیگ متهم هستند و حتی «رضا یزدانی» هفته گذشته پیامی به من داد که دروغ‌های ما را برملا می‌کند که من نیز از او خواستم این کار را انجام دهد.

رییس فدراسیون کشتی در پایان گفت: در مورد آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم تیم استقلال که نامش را اعلام نمی‌کنم.  آنها با دستکاری در تست کرونای او تخلف بزرگی را انجام داده‌اند و حتی در صورت پیگیری می‌توان در مراجع قضایی آنرا پیگیری کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =