مردم و مسوولان برای مقابله با دشمن باید در تمام عرصه‌ها قوی باشند

زاهدان- ایرنا- امام‌جمعه موقت زاهدان گفت: بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب مردم و مسوولان کشور برای مقابله با اهداف پلید دشمنان باید در تمام عرصه‌ها قوی و محکم باشند.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید روح‌الله حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زاهدان که در مصلی قدس برگزار شد با اشاره به دیدار ۲۶آذرماه رهبر معظم انقلاب با اعضای ستاد بزرگداشت سالگرد سپهبد شهید سردار سلیمانی و خانواده آن شهید والامقام، افزود: حضور رهبر معظم انقلاب در این مراسم نشان‌دهنده اهمیت و عظمت شخصیت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و از دیدگاه دیگر اهمیت جایگاه سپاه قدس به‌عنوان یک نیروی مقاومت اسلامی و بین‌المللی است.
وی ادامه داد: در این دیدار فرمایشات رهبر معظم انقلاب در ۲ محور بود که محور اول تجلیل از شخصیت شهید سلیمانی و در بخش دوم ارائه تذکراتی که از بعُدهای مختلف دارای اهمیت است.
امام جمعه موقت زاهدان تصریح کرد: در محور نخست، تذکر رهبر معظم انقلاب، قوی بودن مردم و مسوولان درزمینه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، علمی، اقتصادی و نظامی بود و هرچه که می‌توانیم به قدرت و قوت خود بیفزاییم.
وی با بیان اینکه بر اساس تأکیدات رهبر معظم انقلاب،کشور باید قدرتمند باشد، خاطرنشان کرد: ما در یک دنیایی زندگی می‌کنیم که دشمنان ما لحظه‌ای از فکر و برنامه ضربه زدن به کشور و نظام مقدسمان کوتاه نیامده و در سنوات گذشته هر جا که دیده‌اند می‌توانند ضربه خود را وارد می‌کردند.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی افزود: هم‌اینک با توجه به اینکه در بعد بین‌الملل و نظامی دارای نقاط قوت هستیم، این موضوع عامل بازدارندگی دشمن از اقداماتش شده اگر دشمنان ما و بویژه آمریکا می‌توانست و خیال می‌کرد که می‌تواند به کشورمان ضربه‌ای وارد کند، دریغ نمی کرد.
وی اظهارداشت: نکته دوم فرمایشات رهبر معظم انقلاب بر عدم اعتماد کردن به دشمن بود، آمریکا و اردوگاه غرب از شما مردم ایران ضربه خورده و اولین آن اخراج نیروهای آمریکا از کشور و بازپس‌گیری کشورمان با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بود که با هدایت امام راحل(ره) شکل گرفت.
امام جمعه موقت زاهدان ادامه داد: آمریکا میلیاردها دلار در منطقه و بویژه در عراق هزینه کرد تا در منطقه و در این کشور بماند اما بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی، پارلمان عراق به‌طور قاطع خروج نیروهای نظامی آمریکایی از این کشور را با توجه به تروریست شناخته شدن گروه‌های نظامی آمریکایی، تصویب کرد.
وی با اشاره مجدد به اینکه آمریکا از شما مردم و انقلاب اسلامی ضربه خورده است، تأکید کرد: بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، اعتماد به دشمن اشتباه بوده و این به معنای ضربه خوردن خود ما است.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی با بیان اینکه نکته سوم فرمایشات رهبر معظم انقلاب بر حفظ اتحاد ملی بوده است، گفت: ایشان در نکته پایانی براین که رفع تحریم‌ها به دست ما نیست و در دست دشمن بوده و دشمن هم‌دست از دشمنی خود برنمی‌دارد، تأکید کرده‌اند.
وی با اشاره به ایام و مناسبت‌های پیش رو، با تسلیت فرارسیدن دهه فاطمیه، به تشریح زندگی حضرت فاطمه(س) پرداخت.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها