۱۲۰۰ دستگاه خودرو از جاده‌های خراسان ‌رضوی بازگردانده شد

مشهد- ایرنا- سرپرست پلیس ‌راه فرماندهی انتظامی خراسان‌ رضوی گفت: رانندگان هزار و ۲۲۰ دستگاه خودرو در جریان اجرای طرح منع ورود خودروهای غیربومی به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی، از جاده‌های استان به مبدا حرکت خود باز گردانده شدند.

سرهنگ حسین میش‌ مست روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون هیچ شهری در خراسان رضوی با وضعیت قرمز کرونایی وجود ندارد اما این تعداد خودرو طی ۲۴ ساعت گذشته اجازه ورود به شهرهای با وضعیت نارنجی را هم پیدا نکرند.
وی ادامه داد:رانندگان ۲۲۰ خودرو نیز جریمه پنج میلیون ریالی شدند، همچنین طی این مدت به رانندگان ۹۰۹ دستگاه خودرو نیز تذکر داده شد.
 سرپرست پلیس ‌راه فرماندهی انتظامی خراسان‌ رضوی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ فقره تصادف فوتی با ۲ متوفی و سه فقره تصادف جرحی با پنج مجروح در جاده‌های استان رخ داده ‌است.
اجرای طرح منع ورود خودروهای غیربومی به شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی از نظر شیوع کرونا و ممنوعیت رفت و آمد درون شهری از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد روز بعد، همزمان با محدودیتهای سراسری از اول آذر ماه در مشهد و دیگر شهرهای استان خراسان رضوی آغاز شده ‌است.
استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی با گستره‌ای معادل هفت درصد مساحت کشور، ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر جاده دارد که ۶ هزار و ۴۲۳ کیلومتر آن بین‌شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر آن راه روستایی است.

بنا بر آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  با فوت ۱۳۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به بیماری کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۴ هزار و ۴۰۴ تن رسید.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها