روند کاهشی بستری‌های کرونایی در آذربایجان‌غربی ادامه دارد

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به کاهش قابل توجه تعداد مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از کرونا در استان گفت: ادامه این روند با همراهی مردم و رعایت موارد بهداشتی میسر خواهد بود.

دکتر جواد آقازاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر ۵۱۸ نفر در مراکز درمانی آذربایجان غربی به خاطر سندرم های حاد تنفسی بستری هستند که از این تعداد، ۲۲۱ نفر مشکوک به کرونا و ۲۹۷ نفر نیز مبتلا به کرونا هستند.

وی اضافه کرد: از کل بستری شدگان در مراکز درمانی آذربایجان غربی، ۱۷۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه بوده و ۴۵ نفر نیز به ونتیلاتور متصل هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به ابتلای ۲۳۴ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته به کرونا در استان گفت: از این تعداد، حدود ۶۰ نفر در بیمارستان بستری شدند.

آقازاده از فوت چهار نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در استان نیز خبر داد و اظهار کرد: با احتساب این تعداد، کل فوتی های ناشی از کرونا در استان به سه هزار و ۲۹۱ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، تاکنون بیش از۹۷ هزار و ۳۰۰ نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده که حدود هشت درصد کل مبتلایان در کشور را شامل می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها