برف و کولاک محور دامغان - گلوگاه را مسدود کرد

سمنان- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دامغان گفت: محور ارتباطی دیباج به گلوگاه در این شهرستان به دلیل بارش برف و کولاک شدید مسدود شد.

حسین ابوطالبی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود: بارش برف و کولاک شدید از روز گذشته در محورهای شمالی دامغان آغاز شد و از ساعت ۱۰ امروز موجب بسته شدن محور دیباج از استان سمنان به گلوگاه در حوزه مازندران شد.

وی اضافه کرد: بارش برف شدید در محورهای شمالی شهرستان علاوه بر مسدود کردن محور دیباج به گلوگاه، روند تردد در محور کیاسر را با کندی مواجه کرده است.

ابوطالبی تصریح کرد: تردد در محور چشمه علی به فولادمحله و گردنه آهوان در مسیر دامغان- سمنان بدون مشکل ادامه دارد و هم اکنون، گشت های راهداری در محورهای مذکور مستقر شده و آماده خدمت رسانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: نمک پاشی، استفاده از خودروهای برف‌روب برای کنارزنی برف در جاده های اصلی و خدمت رسانی به مسافران در راه‌مانده در گردنه های خطرناک محورهای دامغان از اقدام‌های انجام‌شده است.

ابوطالبی ادامه داد: باتوجه به پیش‌بینی کاهش دما در عصر امروز و روز آینده و احتمال کولاک شدید، مردم تا جای ممکن از تردد غیرضروری بپرهیزند.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دامغان گفت: چنان چه مسافران قصد سفر یا عبور از مناطق سردسیر و برف گیر را دارند، زنجیرچرخ، لباس گرم و تغذیه کافی، به همراه داشته باشند و با سوخت کامل خودرو در این مناطق تردد کنند.

به گزارش ایرنا، شهرستان دامغان دارای ۹۶۵ کیلومتر راه اصلی و فرعی و روستایی می باشد که ۸۸ درصد آن آسفالت و بقیه خاکی است، از این میزان ۳۰۰ کیلومتر جاده برف‌گیر در حوزه شهرستان دامغان شناسایی شده است.

مردم قبل از سفر برای اطلاع از وضعیت جاده ها، می‌توانند به پایگاه اینترنتی www.۱۴۱.ir مراجعه و یا با تلفن گویای ۱۴۱ تماس بگیرند.

این شهرستان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان، حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها