هواشناسی تهران نسبت به وزش باد شدید و کولاک هشدار داد

تهران- ایرنا- هواشناسی استان تهران امروز -جمعه- با صدور اطلاعیه ای از وزش باد نسبتا شدید تا شدید در نواحی مرکزی و در ارتفاعات نسبت به کولاک برف هشدار داد.

به گزارش ایرنا، در این اطلاعیه آمده است: وزش باد شدید تا ظهر شنبه ادامه خواهد داشت و امکان آسیب به سازه های موقت، گلخانه ای، سازه های مرتفع، دکل ها و تابلوهای تبلیغاتی وجود دارد بنابراین توصیه می شود که سازه های موقت و گلخانه ای تقویت شوند و افراد از قرار گرفتن در زیر این سازه ها و انجام پرواز با گلایدر خودداری کنند.

در این اطلاعیه افزوده شده است: کاهش محسوس دما بین ۵ تا ۸ درجه در ارتفاعات، سه تا ۶ درجه در نیمه جنوبی و چهار تا هفت درجه در نیمه شمالی استان تهران تا ظهر یکشنبه هفتم دی دور از انتظار نخواهد بود.

در اطلاعیه هواشناسی استان تهران نسبت به یخبندان و لغزندگی معابر و جاده ها هشدار داده شده است و پیش بینی شده در شب هنگام امکان ترکیدن لوله های آب و تاسیسات صنعتی آبی وجود دارد.

در این اطلاعیه به مردم توصیه شده است: هنگام رانندگی و عبور از معابر یخ زده موارد ایمنی را رعایت کنند و استفاده از پوشش های عایق حرارتی جهت لوله های آب و ریختن ضد یخ در خودروها و تاسیسات صنعتی فراموش نشود.

همچنین اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد:‌ بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت در روزهای جمعه ۵ و ۴-، شنبه ۵ و ۳، یکشنبه ۶ و ۰، دوشنبه ۵ و ۱ و سه شنبه ۷ و ۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ورامین با ۱۰ درجه و فیروزکوه با منفی ۷ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان طی ۲۴ ساعت گذشته بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها