امام جمعه مهریز: وارد کردن ضربه به ولایت‌فقیه خیانت است

یزد- ایرنا- امام جمعه مهریز گفت: ضربه به جایگاه ولایت‌فقیه و بی‌توجهی به ارزش‌های دینی و انقلابی توسط هر فردی در هر پست و مقامی باشد، خیانت به انقلاب اسلامی است و به هیچ وجه پذیرفته شده نیست .

نمازجمعه شهر مهریز با توجه به شیوع  ویروس کرونا از اسفند ماه ۱۳۹۸ تاکنون بعد از ۱۱ هفته تعطیلی باردیگر در مسجد جامع ولی عصر (عج) این شهر با رعایت مفاد پروتکل های بهداشتی اقامه شد. 

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته به اهمیت و نقش ولایت‌فقیه در حوادث و جریان های مختلف اشاره کرد و افزود: مردم و مسوولان باید همواره گوش به فرامین مقام معظم رهبری برای خدمت به مردم و گره‌گشایی از مشکلات معیشتی آحاد مردم باشند.

وی ادامه داد: یکی از عوامل اصلی پیروزی و موفقیت انقلاب اسلامی و نظام در ۴۱ سال گذشته به خاطر بصیرت و بینش مردم، ولایتمداری ، دشمن‌شناسی و حضور آگاهانه آحاد مردم در عرصه‌های مختلف بود و باید این روحیه و نیز روحیه ای که نیاز همیشگی کشور انقلابی است، حفظ شود.

امام جمعه مهریز با اشاره به اینکه افرادی بدون توجه به توطئه‌های دشمنان در داخل کشور با برخی موضع‌گیری‌ها و فعالیت‌های نامناسب و به دو از انصاف در تضعیف برخی دستاوردهای انقلاب به خصوص ولایت فقیه اقدام می کنند، اشاره کرد و یادآور شد: باید همواره مردم و مسوولان مواظب توطئه‌های استکبارجهانی در این مورد باشند.

محی‌الدینی تصریح کرد: باید مسوولان برای تحقق توصیه‌های امام‌گونه مقام معظم رهبری که به صورت دقیق همان حرکت و آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی را در کشور در بخش‌های مختلف پیگیری و راهبری می‌کنند بشناسند و برای انجام آن از هیچ کوششی دریغ نکنند.

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز گفت: کسانی در حقیقت زمانی در خط امام راحل (ره)، دین و ارزش‌های انقلابی بودند که باید راه و اهداف مقام معظم رهبری را پیگیری و انجام دهند که هرگونه بی‌توجهی به آن به معنای خارج شدن از مسیر مشخص ولایت‌فقیه و مسیر نظام ولایی است .

محی‌الدینی اظهار کرد: مشکل اصلی مردم و اقشار آسیب‌پذیر، مسایل و مشکلات اقتصادی و معیشتی است و برای برون‌رفت از آن که بارها مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشتند، نگاه مدیران به درون و استفاده از ظرفیت‌های کشور با مدیریت جهادی و روحیه انقلابی است .

وی در ادامه به فرارسیدن نهم دی و دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت اشاره کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و هسته‌ای، سردار سلیمانی و فخری‌زاده بیان کرد: در نهم دی، مردم ولایتمدار و انقلابی بار دیگر اوج بصیرت و دلبستگی عمیق خود را به نظام و انقلاب نشان دادند.

امام جمعه مهریز گفت: مردم انقلابی در نهم دی‌ماه به صحنه آمدند و با محکوم کردن فتنه‌گران و دشمنان انقلاب اسلامی بر ادامه راه اصیل انقلاب اسلامی و تبعیت از مقام معظم رهبری  و ولایت فقیه به عنوان ثمره اصلی نظام تاکید کردند و این عزت و افتخار ادامه دارد.

محی‌الدینی از عموم مردم و مسوولان خواست همواره در زنده نگه داشتن نهم دی با برنامه‌های بصیرتی و معرفتی به خصوص برای جوانان بیش از گذشته اقدام کنند و همواره مروج روحیه معنوی، انقلابی  و استکبار ستیزی باشند که نیاز مهم جامعه اسلامی در برهه کنونی است .

وی در  ادامه به ایام  فاطمیه و شهادت بانوی نمونه اسلام اشاره کرد و یادآور شد: باید مردم با برنامه‌های مناسب اوج ولایتمداری و ارادت قلبی خود را به ارزش‌های معنوی ابراز دارند که فاطمه اطهر (س) مدافع واقعی ولایت بود و این امر باید همواره سرمشق همه مردم و مسوولان باشد.

امام جمعه مهریز به هفته نهضت سوادآموزی و روز ثبت احوال اشاره کرد و از تلاش مسوولان و فعالان این مجموعه‌ها قدردانی کرد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها