۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۱
کد خبرنگار: 3091
کد خبر: 84161005
۱ نفر

برچسب‌ها

حمام تاریخی نفت‌سفید هفتکل ثبت‌ملی شد

اهواز- ایرنا- سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان هفتکل گفت: حمام تاریخی نفت‌سفید به عنوان یک اثر فرهنگی ـ تاریخی در فهرست آثار ملی ثبت شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی ، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، ابراهیم اسمی‌پور اظهار داشت: حمام نفت‌سفید از توابع بخش رغیوه شهرستان هفتکل به عنوان یک اثر فرهنگی ـ تاریخی و به دلیل شأن ملی و تاریخی با شماره ۳۲۹۰۷ در فهرست آثار ملی صنعتی ثبت شد.
 
وی افزود: با تلاش و حمایت مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، احمدرضا حسینی‌بروجنی معاون میراث‌فرهنگی استان و کارشناسان این معاونت، در یکسال گذشته، هفت بنا از بناهای تاریخی و فرهنگی هفتکل در فهرست آثار ملی قرار گرفتند.
 
سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هفتکل با اشاره به سایر بناهایی که طی یکسال گذشته ثبت ملی شدند افزود: این بناها عبارتند از، خانه مرتضی‌قلی‌خان صمیمی چمن‌لاله، مسجد نفت‌سفید، آرامگاه شهیدگنجی، مسجد سرتیوک‌سفلی، سینما آزادی (بهمن) و مسجد سرتیوک‌علیا.
 
وی ضمن تقدیر از رؤسای پیشین اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هفتکل که در شناسایی و معرفی آثار همت گماردند، اضافه کرد: در حال حاضر  پرونده ثبتی آبشار ملارآهنی و دبیرستان رودکی نیز درحال پیگیری است.
 
 حمام قدیمی شهر نفت سفید که قدمت آن به دوران قاجاریه می رسد، توسط مرحوم استاد معتمدی ساخته شده و به دو بخش حمام زنانه و مردانه تقسیم می شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها