مرزبانی هرمزگان مانع از خروج ۲۰۹هزار لیتر سوخت قاچاق به خارج کشور شد

بندرعباس -ایرنا- فرمانده مرزبانی هرمزگان گفت: این نهاد انتظامی طی دو مرحله عملیات مانع از خروج ۲۰۹ هزار لیتر سوخت قاچاق در اواخر هفته جاری ازمناطق ساحلی استان شد.

سردار حسین دهکی روز جمعه دراین زمینه افزود: در مرحله نخست قاچاقچیان قصد انتقال ۱۱۵هزار لیترگازوییل از مرزآبی میناب به وسیله مشک های پلاستیکی در بندر "کوهستک میناب را داشتند که با اقدام به موقع ماموران ۴ عدد محفظه پلاستیکی حاوی ۱۱۵ هزار لیتر سوخت قاچاق به ارزش ۳۴۵میلیون ریال کشف کردند.

وی ادامه داد: در عملیات دوم نیز۹۴ هزار لیتر سوخت از نوع گازوئیل  ازیک فروند شناور لنج حامل سوخت قاچاق در ۲۵ مایلی از ساحل پاسگاه مرزی دریایی "بونجی" جاسک کشف و به همراه  هشت متهم تحویل مرجع قضایی دادند.

وی یاد آور شد: قاچاقچیان، سوختی را که با زحمت فراوان در داخل کشور تولید می شود، با هدف درآمد نامشروع و سودجویی به آن سوی مرزهای آبی قاچاق می کنند و زمانی که توسط مرزبانان متوقف می شوند کلیه سوخت ها را در دریا تخلیه که آسیب های فراوانی را به محیط زیست و گونه های زیستی دریایی می زنند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه بطور جدی و قاطع جلوی قاچاق و ناامنی در مرزهای شهرستان را می‌گیریم، تصریح کرد: کسی که به مامور نظام تعدی می کند، قانون آنان را شرور و مفسد امنیتی می داند؛ از این رو مرزبانان هرمزگان به هیچ وجه اجازه نمی دهند، عده ای سودجو منافع ملی را به خطر بیندازند و به تولید کالاهای اساسی کشور ضربه بزنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها