سرمربی تیم کشتی آزاد استقلال: فدراسیون نمی‌خواست ما اول شویم

‌تهران - ایرنا - سرمربی تیم کشتی آزاد استقلال با بیان اینکه ۳ کشتی‌گیر اصلی خود در آستانه نیمه‌نهایی و فینال لیگ برتر کشتی از دست دادیم گفت: تصور من این است که فدراسیون کشتی نمی‌خواست ما اول شویم. کادر فنی و مدیر فنی تیم بازار بزرگ به نوعی وابسته به مسوولان فدراسیون هستند.

«رضا یزدانی» روز جمعه در گفت و گویی تلویزیونی افزود: من برای المپیک هدف داشتم و بعد از عمل جراحی که در ناحیه آشیل پا انجام دادم، ریسک بزرگی کردم که دوباره به میدان آمدم. سال گذشته در انتخابی تیم ملی شرکت کردم و توانستم اول شوم و می‌توانستم دوبنده تیم ملی را بپوشم اما اتفاقاتی افتاد که سبب شد از حضور در پیکارهای قهرمانی جهان انصراف دهم البته در آن زمان از ناحیه گوش دچار آسیب دیدگی شدم و در کاسه سرم آب آورده بود.

وی با اشاره به حضورش به عنوان سرمربی تیم استقلال بعد از لغو پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۰ خاطر نشان کرد: اتفاقاتی که در لیگ برتر امسال افتاد را در هیچ دوره‌ای ندیده بودم. در ابتدا قصد داشتیم که با تیم امید کشتی آزاد استقلال در لیگ برتر وارد شویم اما بعد از انصراف تیم دریاچه ارومیه کادر فنی و همچنین کشتی‌گیران این تیم به استقلال آمدند و یک روز مانده به قرعه‌کشی ما وارد لیگ شدیم.

دارنده ۲ مدال طلای پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی جهان گفت: از همان ابتدا که تیم استقلال در لیگ برتر تیم داد، استرس‌ها نیز شروع شد و با اتفاقات عجیب و غریبی مواجه شدیم. یکی از موارد صدور رضایتنامه کشتی‌گیران بود که سایر تیم‌ها با کشتیگیران خود قرارداد بستند و مشکلی نداشتند اما ۲ کشتی‌گیر ما شامل «علی سوادکوهی» و «محمد رمضانپور» برای دریافت رضایتنامه از هیات کشتی استان با مشکل مواجه شدند و نتوانستیم در دور رفت لیگ از آنان استفاده کنیم و این موضوع تا فینال به ما ضربه زد.

وی یادآور شد: «باقر یخکشی» آزادکار وزن ۶۱ کیلوگرم نیز به دلیل آنکه سرباز بود در تیم پاس حضور داشت و قصد داشتیم در مرحله نیمه‌نهایی و فینال نیز از او استفاده کنیم که رضایتنامه او صادر نشد. در خصوص رضایتنامه کشتی‌گیران خود حتی با «علیرضا دبیر» رییس فدراسیون کشتی نیز صحبت کردم که متاسفانه به نتیجه‌ای نرسیدیم.

یزدانی با اشاره به حضور نداشتن «یونس امامی» و «امیرمحمد یزدانی» ۲ آزادکار ملی‌پوش این تیم در مرحله نیمه‌نهایی و فینال گفت: امامی آزادکار وزن ۷۰ کیلوگرم است و حتی در انتخابی تیم ملی نیز در همین وزن اول شد و در دور رفت لیگ برای ما کشتی گرفت. در دور برگشت اعلام کرد که از ناحیه بینی عمل جراحی داشته و وقتی در اردوی تیم حضور یافت از او خواستیم که استراحت کند و حتی مبلغ ۵۰ میلیون تومان از قراردادش را به حسابش ریختیم و از او خواستیم خودش را برای نیمه‌نهایی و فینال آماده کند که بعد از این جریان از دسترس خارج شد و نتوانستیم با او تماسی بگیریم.

وی بیان داشت: امامی سپس گواهی پزشکی را رو کرد که یک ماه دوری از تمرینات سنگین دکتر برای او نوشته بود در حالی که بعد از جراحی بینی حتی ۱۰ روز در تمرینات تیم استقلال حضور یافته بود. در قرارداد امامی در مورد اینکه او باید در وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی بگیرد چیزی نوشته نشده است در حالی که او در انتخابی تیم ملی در وزن ۷۰ کیلوگرم اول شده بود. احتمال دارد که افرادی به او گفته باشند که در مرحله نیمه‌نهایی و فینال کشتی نگیرد چرا که گواهی او ۲ روز بعد از فینال تمام شد و به همین راحتی «یونس امامی» و «امیرمحمد یزدانی» را از دست دادیم. در حالی که کشتی‌گیر وقتی با تیمی قرارداد می‌بندد باید در اختیار تیم باشد.

سرمربی تیم کشتی آزاد استقلال در خصوص «امیرمحمد یزدانی» نیز گفت: او از بستگان من است و هرچند کمی بازیگوش است اما بچه وظیفه‌شناسی است و همیشه برای انجام کارها به خصوص در کشتی با من مشورت می‌کند. او نیز تا دور برگشت لیگ همراه تیم بود و از او رضایت داشتیم و حتی در انتخابی تیم ملی در وزن ۶۵ کیلوگرم نیز اول شد اما برای مرحله نیمه‌نهایی و فینال او نیز از دسترس ما خارج شد و بعد از طریق فضای مجازی متوجه شدیم بدون آنکه باشگاه را در جریان بگذارد به اردوی تیم ملی رفته در حالی که اگر ما را در جریان می‌گذاشت مخالفتی با این موضوع نداشتیم.

دارنده ۴ مدال طلا و برنز پیکارهای جهانی ادامه داد: بعد از دور برگشت و سرگروهی استقلال نمی‌دانم چه اتفاقی رخ داد که همه کشتی‌گیران ما از دور خارج شدند. در مورد «امیرمحمد یزدانی» نیز متوجه شدیم که قرار است او را به جام جهانی انفرادی در صربستان اعزام کنند که از مسوولان فدراسیون خواستیم او را اعزام نکنند و یا اینکه مرحله نیمه‌نهایی و فینال لیگ را به عقب بیاندازند که ما نیز همه نفرات خود را داشته باشیم. عادلانه نیز این بود که تیمی که هزینه کرده با همه قدرت در این مرحله حضور داشته باشد.

وی با بیان اینکه فکر نمی‌کنم همه این حوادث اتفاقی باشد گفت: بعد از اعتراض ما نسبت به اعزام «امیرمحمد یزدانی» به صربستان گفتند که تست کرونای او مثبت شده و به دلیل آنکه از بستگان من است و خانواده او نیز ناراحت شدند وقتی به ساری آمد دوباره از او تست گرفته شد که منفی بود و طی آن مدتی که فدراسیون اعلام کرده بود نیز تست او مثبت نبود.

یزدانی بیان داشت: ۳ کشتی‌گیر اصلی خود را شامل «محمدباقر یخکشی»، «یونس امامی» و «امیرمحمد یزدانی» را در مرحله نیمه‌نهایی و فینال به همراه نداشتیم و منطق حکم می‌کرد که یک هفته لیگ را به تعویق بیاندازند. این در حالی است که تیم بازار بزرگ ایران از تعداد بیشتری از ملی‌پوشان استفاده می‌کرد و ما تنها ۲ ملی‌پوش داشتیم که از دور خارج شده بودند.

وی ادامه داد: احساس می‌کنم که فدراسیون دوست نداشت ما اول شویم. فکر می‌کنم که تیم بازار بزرگ ایران از کادر فنی و مدیر فنی همه وابسته به فدراسیون هستند و به نوعی از این تیم حمایت شده. برای مثال حتی صبح مسابقات اساسنامه مسابقات را به خاطر این تیم تغییر دادند و سقف استفاده از ملی‌پوشان کشتی از ۲ به ۳ نفر افزایش یافت و به نوعی به این تیم کمک کردند تا مسیر قهرمانی را راحت‌تر طی کند.

یزدانی در خصوص صحبت‌های «علیرضا دبیر» رییس فدراسیون کشتی مبنی بر اینکه سالن «جهانبخت توفیق» به صورت رایگان در اختیار این تیم قرار داده شده بود، گفت: برای استفاده از این سالن قرارداد بستیم و پول به حساب فدراسیون واریز شد که رسید آن نیز موجود است.

وی ادامه داد: البته در تیم چندین کرونایی داشتیم که یکی از آنان «امیر محمدی» بود که در اردو به صورت کامل در قرنطینه بود و بعد از بهبودی کامل و منفی شدن تست در مرحله نیمه‌نهایی و فینال و صبح روز وزن‌کشی اجازه ندادند او به سالن بیاید و مشکلات دیگری برایمان درست کردند.

وی ادامه داد: «علی سوادکوهی» و «محمد رمضان‌پور» نیز ۳ روز مانده به فینال لیگ تستشان منفی شد. «علی سوادکوهی» در انتخابی تیم ملی در وزن ۷۹ کیلوگرم اول شده بود و با وجود آنکه به تازگی از کرونا رهایی پیدا کرده بود در دور برگشت در وزن ۷۴ کیلوگرم برای ما به میدان رفت صبح و بعداز ظهر توانست نفر نخست انتخابی تیم ملی را شکست دهد. متاسفانه صحبت‌هایی از سوی کادر فنی تیم ملی در خصوص او مطرح شد که او به درد وزن ۷۴ کیلوگرم نمی‌خورد و امیدوارم که با آینده او به خاطر تیم استقلال بازی نکنند.

یزدانی تصریح کرد: تیم کشتی آزاد استقلال در این دوره خوب کارد و برای تک تک مهره‌ها برنامه داشتیم و پیش‌بینی ما برای دیدار فینال مقابل بازار بزرگ ایران نتیجه ۵ بر۵  بود و البته طبق اساسنامه لیگ در دیدار فنیال نیز می‌توانستیم با ۶ کشتی‌گیر حضور پیدا کنیم اما اتفاقاتی که افتاد و با داد و فریادهایی که بر سر مربیان استقلال زده شد متاسفانه ارنج تیم را تغییر دادند. اتفاقاتی که در روز فینال رخ داد اصلا زیبنده ورزش پهلوانی نبود و متاسفانه به ۲ نفر از مربیان پیشکسوت تیم استقلال از جمله «محمود اسماعیل‌پور» توهین شد و کشتی‌گیران ما مبارزه‌های نابرابری را ارایه دادند که با این وجود ۳ پیروزی نیز بدست آوردیم.

آزادکار المپیکی کشورمان خاطر نشان کرد: امیدوارم که تیم استقلال در سال‌های بعد نیز در لیگ کشتی حضور پیدا کند و این به نفع کشتی کشورمان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار ورزش