۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۹
کد خبرنگار: 2889
کد خبر: 84160998
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار کرمان: بم قطعه ای زیبا از هویت ایرانی اسلامی است

ایرنا-کرمان- استاندار کرمان با بیان اینکه بم باید بماند زیرا این دیار تاریخی یک قطعه زیبا از هویت ایرانی اسلامی ما است و نباید با مهندسی جدید ترکیب آن را به هم بزنیم ، اظهار امیدواری کرد: هرچه زودتر شاهد تبدیل بم از کوچه های خاکی به باغ شهری زیبا باشیم.

به گزارش ایرنا ، علی زینی وند روز جمعه در محل بهشت زهرای بم ضمن تسلیت هفدهمین سالگرد جانباختگان زلزله پنجم دی ماه ۸۲ یاد و خاطره شهیدسپهبد سردار سیمانی را گرامی داشت و افزود: در حادثه غمبار زلزله بم یکی از افرادی که جانانه در بم حضور داشت و به مردم خدمت رسانی و امدادرسانی کرد شهید سلیمانی بود.

 زینی وند بیان کرد: شهر بم اندکی در پایان بازسازی آن در زمان زلزله دچار کج سلیقگی شد که اگر ۲ الی ۳سال دیگر تداوم پیدا می کرد آثار این زخم همچنان در دل شهر باقی نمی ماند و باید این کج سلیقگی حتما جبران شود.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه باید در کمک به ایجاد امنیت و تولید ثروت به ساکنان بم تئجه بیشتر شود اظهار داشت : به پیشنهاد وزیر کشور مبلغ ۳۰ میلیارد تومان جهت جبران خسارت سیل در منطقه سد نساء در دولت تصویب شد زیرا این منطقه به منظور آبرسانی برای شرق استان کرمان بسیار حیاتی است.

زینی وند تصریح کرد: اعتباری حدود ۷۰۰ میلیارد تومان برای انتقال آب برای شهر بم و بروات تامین شده است که امیدواریم هر چه زودتر با پیگیری های نماینده چهار شهرستان شرقی استان  موضوع آبرسانی در حوزه شرق استان کرمان مرتفع گردد.

زینی وند ادامه داد:کوچه های خاکی در شان و جایگاه شهر بم و بروات نیست و اینکه سه هزار کوچه خاکی در این شهرستان وجود دارد بسیار تاسف آور است زیرا شهر بم باید پایتخت باغ شهر زیبایی های ایران باشد نه پایتخت کوچه های خاکی .

او تاکید کرد: باید یک سوم کوچه های خاکی بم با ساخت هویتی بم یعنی خشت و گل و کوچه های سنگ فرش و متناسب با باغ شهر تدارک ببینند و از مدرن سازی در شهر بم جلوگیری کرد.

استاندار کرمان در پایان توضیح داد: محور ارتباطی این منطقه به جنوب شرق کشور بسیار مهم است و مورد عنایت شخص مقام معظم رهبری قرار دارد و در این منطقه جاده استراتژیکی ریگان -جاسک و محور ریگان-بزمان برای کشور بسیار اهمیت دارند و برای حل مشکلات این محورها نیاز به عزم جنوب شرق کشوری داریم که امیدواریم در این سفر مشکلات محورها ی یاد شده مرتفع گردد.

در پنجم دی ماه سال ۸۲ زلزله ۶.۶ ریشتری موجب جانباختن حدود ۴۰ هزار نفر از هموطنانمان در دیار تاریخی بم شد و امروز هفدهمین سالروز این واقعه اسف بار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها