امام جمعه ابرکوه : با توجه به واقعیت‌ها نباید مردم را ناامید کرد

یزد - ایرنا - امام جمعه ابرکوه گفت: در این مقطع حساس ضمن توجه به واقعیّت ها ، نباید مردم را از امور ناامید کرد، بلکه مشکلات و خلاها را در کنار توانمندی‌ها و ظرفیت‌های عظیم ملّی و از همه مهمتر اراده با صلابت ملّت دید و از قضاوت زود هنگام نیز پرهیز کرد.

حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی امروز در خطبه‌های مجازی نمازجمعه این هفته ابرکوه با اشاره به نهم دی ماه سالروز حماسه مردم غیور و انقلابی ایران در ناکام کردن دشمنان اسلام و انقلاب در سال ۱۳۸۸ افزود: امروز جنگ اراده‌ها به عرصه درگیری برای تصرف سرزمین افکار و اذهان جامعه تبدیل شد و رسانه‌های مسموم در فضاهای مجازی تاخت و تاز می کنند .

وی اظهار کرد: دشمنان در این راستا حربه تحریف را به دست گرفتند تا در جنگ ادراکی علیه ملّت ، انقلاب و نظام اسلامی پروژه کلان خود را در تبدیل ایران انقلابی به کشور عادی اجرا  کنند .

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه در ادامه با بیان اینکه بصیرت در همه عرصه‌ها و برای همه نسل ها ضروری است ، ادامه داد: امّا داشتن بصیرت برای تشخیص حق از باطل و تمیز دادن راه از چاه و دوست از دشمن، ضرورتی برجسته تر از گذشته است .

خطیب جمعه ابرکوه در ادامه با گرامیداشت سیزدهمین سالروز فرارسیدن ۱۲ و ۱۵دی خاطره شیرین سفر مقام معظم رهبری به شهرهای یزد و ابرکوه گفت: ۱۵دی‌ماه یادآور سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به این شهر در سال ۱۳۸۶ خورشیدی است.

حسینی افزود: مردم افتخار می‌کنند که مقام معظم رهبری در سفر به مرکز استان، به ابرکوه سفر کردند و فرمودند ، اختصاصا مایل بودم به این شهر (ابرکوه ) سفر کنم .

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه یادآور شد: عزیزانی که در ماندگاری خاطره ۱۵ دی تلاش دارند مخصوصاً از مسوولان ۲  هفته ‌نامه ۱۵دی و متصدیان امر تشکر می‌کنم.

امام جمعه ابرکوه در ادامه به زمزمه فروش ورزشگاه شهید پوراکبری اشاره کرد و گفت: در صورت صحت این کار، جفا در حق مردم به ویژه جوانان و نوجوانان شهرستان  است .

به گفته حسینی کسی در این مورد با او صحبتی نکرد و مخالف فروش ورزشگاه  است، زیرا این سرمایه متعلق به جوانان است و اگر از دست برود، تامین چنین فضایی در آینده به آسانی امکان پذیر نیست.

 وی تاکید کرد که تبدیل آن به مرکز تجاری درست نیست، هرچند گفته شد که طرح فروش ورزشگاه به دستور آقای طالبی استاندار یزد متوقف شده است، لکن باید منتفی شود .

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه در ادامه به خام فروشی از معادن سنگ کوه اعلا هم اشاره کرد و گفت: این معادن سال ها از سوی بخش خصوصی بهره برداری می شود و کمترین بهره ای از آن نصیب مردم نشده است .

حسینی تاکید کرد: باید شهرداران ابرکوه و مهردشت و همچنین بخشداری برای عمران و آبادانی روستاها درصدی از درآمد معادن را اخذ کنند در حالیکه دهیاران و بخشداران و مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان با دستان خالی در میدان خدمت حضور دارند و از این سرمایه‌های شهر بی بهره هستند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلو متری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها