۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۹
کد خبرنگار: 3046
کد خبر: 84160985
۳ نفر

برچسب‌ها

مشکلات جامعه پرستاری مورد توجه قرار بگیرد

قم-ایرنا- خطیب جمعه قم گفت: از دولتمردان درخواست می کنیم در برنامه هفتم توسعه و بودجه سال آینده مشکلات جامعه پرستاری را به نحو شایسته ای حل کنند.

آیت الله علی رضا در خطبه مجازی نماز جمعه قم به دلیل شرایط کرونایی، افزود: جامعه پزشکی به ویژه پرستاران در سه موج سهمگین کرونا در خط مقدم مبارزه با این بیماری بودند.

وی در ادامه اظهار کرد: ضریب باسوادی کشور در سن ۱۰ تا ۴۹ سال به ۹۶ درصد رسیده است در حالی که پیش از انقلاب کمتر از ۵۰ درصد مردم باسواد بودند.

به گفته وی، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بستر مطلوبی برای سوادآموزی و تحصیل زنان در مدارس و دانشگاه های کشور فراهم شد و درصد سوادآموزی در بین زنان در مقایسه با قبل از انقلاب سه برابر افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: گام های بزرگی در عدالت جنیسیتی و منطقه ای در سوادآموزی و گسترش مراکز آموزش عالی در طول چهل سال گذشته برداشته شده است.

مدیرحوزه های علمیه کشور خاطرنشان کرد: در ضریب سنی ۱۰ تا ۴۹ سال همچنان بالغ بر ۳ میلیون فرد بی سواد در کشور وجود دارد.

اعرافی تصریح کرد: تثبیت و ارتقای باسوادی به ویژه در امور مهارتی و معنوی باید به صورت دائمی مورد توجه قرار بگیرد.

مدیرحوزه های علمیه کشور اظهار داشت: میانگین باسوادی قم ۹۷ درصد است که از متوسط کشوری بالاتر است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت پایبندی به اصول ایمنی در نظام شهرسازی و معماری، گفت: اگر شهرها و زیرساخت ها بر مبنای ضوابط و استانداردها ساخته شود، میزان خسارت ها در زمان وقوع بلایای طبیعی به صورت ملموسی کاهش می یابد.

اعرافی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیکی به ایام شهادت حضرت فاطمه معصومه(س) تصریح کرد: آیین های ایام فاطمیه باید با توجه به شرایط کرونایی و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها