خطبه‌های نماز جمعه شهرستانهای خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- امامان جمعه خراسان رضوی با اشاره به فرارسیدن دهه فاطمیه از مردم خواستند مراسم عزاداری را با رعایت دستورالعملهای بهداشتی برگزار کنند و همچنین با اشاره به روز نهم دی بر پیروی از ولایت فقیه تاکید کردند.

درگز- امام جمعه درگز با اشاره در پیش بودن نهم دی ماه و روز بصیرت گفت: در این جریان مردم قدرشناس با بصیرت نسبت به انقلاب و رهبری محکم پای نظام ایستادند هر چند با توجه به مشکلات گله مندند اما هیچ گاه ازاصل نظام نمی‌گذرند.

حجت الاسلام محمد حسین ایروانی افزود: اگرچه فتنه گران شاید از خواص باشند و مدتی نیز مسوولیت داشتند اما محور، ولایت است که فتنه گران راه نفوذ دشمن را باز کردند که نباید این کار می‌شد.

وی ادامه داد: محور فقط ولایت است. خواص بی بصیرت نباید شاخص مردم شوند. باید عبرت بگیریم از هزینه‌هایی که در گذشته بر ما تحمیل شد از این فتنه ها زیاد بوده و خواهد بود.

امام جمعه درگز  با اشاره به آغاز دهه فاطمیه هم گفت: ما باید با پیروی از این بانو به وظیفه خود را درقبال اهل بیت (ع) عمل کنیم.

خواف- امام جمعه خواف هم با اشاره به فرارسیدن دهه فاطمیه گفت: همان طور که آن زمان حضرت زهرا(س) تسلی دهنده همسر خود بود امروز هم بانوان باید با تاسی از آن بزرگوار همراه و همدل و تسلی بخش و همراه همسران خود باشند.

حجت الاسلام عباس برزگر نژاد افزود: حضرت زهرا (س) تا آخرین لحظه بر بیعت خود با ولایت و امامت ایستاد و در همین راه هم به شهادت رسید. امروز هم همه ما باید با امام زمان خود بیعت کنیم و از امامت و ولایت دفاع نماییم.

وی ادامه داد: در آستانه حماسه نهم دی و روز بصیرت و ولایت و بیعت با نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم رهبری در سخنان اخیر خود به مسوولان فرمودند قوی باشید و به دشمن امید نداشته باشید چرا که دشمن قابل اعتماد نیست و فرمودند اتحاد ملی را حفظ کنید مخصوصا مسوولان قوای سه گانه که باید با یکدیگر وحدت و همدلی داشته باشند.

فریمان- امام جمعه فریمان هم گفت: مراسم فاطمیه با رعایت پروتکلهای بهداشتی انجام شود.

حجت الاسلام سید مهدی معلمی در خصوص روز نهم دی هم گفت: در سال ۸۸ دشمن از ۱۴ سال قبل برنامه ریزی پیچیده‌ای کرد تا مدل اغتشاشات رنگین یا مخملی را در این کشور اجرا کند مدلی که بر شور و هیجان انتخابات موج سواری و یک فرصت ملی را تبدیل به تهدید ملی می‌کند تا نیروهای غرب گرا و ایادی استکبار را بر کشور حاکم کند اما بصیرت مردم این فتنه را تمام کرد و مشتی بر دهان استکبار آمریکایی - صهیونیستی و سعودی زد.

داورزن- امام جمعه داورزن گفت: حماسه ۹ دی، نماد آگاهی، بصیرت، ولایت‌مداری و حضور به موقع ملت انقلابی ایران در عرصه‌های مختلف بود.

حجت الاسلام جواد علیزاده با فرارسیدن سالروز نهم دی و روز بصیرت افزود: پس از توطئه‌های مختلف دشمنان در سال ۸۸ مردم احساس وظیفه دینی کردند و با  عمل صالح خود که حضور به موقع در صحنه بود توطئه دشمن را نقش برآب کردند.

وی با اشاره به توطئه‌های مداوم دشمن علیه ملت ایران و انقلاب اسلامی تصریح کرد: امروز هم ما به بصیرت نهم دی نیازمندیم و عامل شکست برنامه‌های دشمنان وجود رهبری شجاع، بصیرت و  اتحاد ملت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها