راهداران بارش ۱۲ ساعته البرز را مدیریت کردند

کرج – ایرنا – معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز اعلام کرد که تیم های راهداری این استان بارش ۱۲ ساعته برف و کولاک را در محورهای کوهستانی البرز مراقبت و مدیریت کردند.

مجتبی حاجیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دنبال هشدار اداره کل هواشناسی استان تیم های راهداری از روز گذشته در محورهای ارتباطی البرز به حالت آماده باش درآمدند.

بیشترین حجم بارش ها به صورت برف و کولاک در محورهای کوهستانی  کرج – چالوس و شهرستان طالقان بود که با همت و تلاش ۱۲ ساعته راهداران از بسته شدن  این راهها جلوگیری شد.

حاجیان خاطرنشان کرد: ۱۵ تیم راهداری با استفاده از ۵۰ دستگاه ماشین آلات برف روب و نمک پاش توانستند جاده های کوهستانی البرز را برای تردد خودرو ها باز نگه دارند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای البرز افزود: ۶۰۰ تن ماسه و نمک طی  این مدت در جاده کرج – چالوس و جاده طالقان مصرف شد.

وی اظهارداشت: اکنون تیم های راهداری در حال برف روبی در جاده های فرعی و روستایی استان هستند.

جاجیان یاد آور شد: شب گذشته بیشترین حجم بارش ها در مناطق کوهستانی بود و در محورهای آزادراهی بارش خفیف بود.

 استان البرز حدود یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه ، راه اصلی و فرعی دارد که هر چند محدودیت های کرونایی سبب کاهش سفرها در راه های این استان شده اما خودروهای عمومی باری و مسافری ۱۵ استان کشور همچنان در راه های البرز تردد دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها