آزمون نهایی ۲۲۰۰ دانش آموز قزوینی حضوری برگزار می‌شود

قزوین- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: آزمون نهایی ۲هزار و ۲۰۰ دانش آموز جامانده از تحصیل سال گذشته در پایه‌های نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار می‌شود.

حسنعلی اصغری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا استان کلیه امتحانات نوبت اول به صورت مجازی و از طریق شبکه شاد برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت: همچنین در مناطق روستایی و عشایری که جمعیت دانش‌آموزی کمتر از ۱۰ نفر هستند و در این مناطق دسترسی به اینترنت با مشکل مواجه  است، با نظر و مصوبه ستاد کرونای استان، آزمون‌ها بصورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام خواهد گرفت.
اصغری تاکید کرد: تدابیر لازم برای برگزاری امتحانات حضوری اندیشیده شده و والدین هیچ‌گونه نگرانی در این زمینه نداشته باشند.
این مسوول تصریح کرد: امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم  از ۱۵ دی‌ماه شروع و تا هشتم بهمن ماه ادامه دارد.

اصغری افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا آزمون نهایی دانش آموزان جامانده از تحصیل در سالن های بزرگ و در همان منطقه و در برخی مراکز این آزمون ویژه سه نفر برگزار خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین یادآورشد: امسال به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی مدارس، آزمون دانش‌آموزان پایه اول و دوم ابتدایی توصیفی و مجازی خواهد بود و هیچ آزمونی حضوری دوره ابتدایی نخواهیم داشت. 
استان قزوین دارای ۲۳۵ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها