۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۹
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 84160931
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ژانویه سیاه کرونایی پیش روی آمریکا

تهران – ایرنا – آمریکا با عبور از مرز ۱۹ میلیون مبتلا به ویروس کرونا همچنان کانون شیوع این بیماری در جهان است. این در حالی است که حجم بالای سفرهای ایام کریسمس، کارشناسان امور بهداشت را نسبت به گسترش شیوع کرونا و آنچه «ژانویه سیاه» دراین کشور می خوانند، نگران کرده است.

به گزارش روز جمعه ایرنا، شبکه تلویزیونی سی ا ن ان دراین باره گزارش داد: با وجود همه گیری ویروس کرونا در آمریکا که بالاترین آمار مبتلایان و جان باخته را دارد، فرودگاه های آمریکا برای ایام کریسمس مملو از جمعیت است.

 بنابر آمار «اداره امنیت حمل و نقل» آمریکا (TSA) تنها در روز چهارشنبه گذشته (سوم دی ماه) یک میلیون و ۲۰۰هزار مسافر از گیت های کنترل پرواز در فرودگاه ها عبور کردند و حداقل در شش روز گذشته روزانه نزدیک به یک میلیون مسافر در فرودگاه اقدام به سفر هوایی کرده اند.

سی ان ان ادامه داد: با مشاهده این تعداد از مسافران برای سفرهای داخلی در آمریکا در ایام کریسمس با توجه به آنکه ماه دسامبر مرگبارترین ماه درباره همه گیری ویروس کرونا بود و از ایالت آلاباما تا کالیفرنیا ابتلای بی سابقه دو میلیون نفر به کووید-۱۹ به ثبت رسیده، کارشناسان امور بهداشت بیم افزایش شمار مبتلایان به این ویروس و مرگ و میر ناشی از آن را دارند و می گویند که باید در انتظار روزهای ژانویه سیاه بود.

بنابراین گزارش تنها در ۱۶دسامبر ۲۰۲۰ (۲۶ آذرماه ۱۳۹۹) سه هزار و ۶۱۱ نفر در آمریکا به علت ابتلا به ویروس کرونا جان باختند.

این رسانه تصویری آمریکایی افزود: بنابر پیش بینی «مرکز کنترل و پیشگیری بیماری»  (CDC) انتظار می رود تا ۱۶ ژانویه ۲۰۲۱ (۲۷ دی ماه ۱۳۹۹) شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ به ۴۱۹ نفر برسد.

«این درحالی  است که دیگر موسسه بهداشت در آمریکا موسوم به «IHME» با تغییر در آمار خود شمار جان باختگان به ویروس کرونا تا ماه آوریل ۲۰۲۱ را  ۵۶۷هزار نفر برآورد کرد.»

هم اکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به بیش از ۷۹ میلیون و ۷۳۰ هزار نفر رسیده که از این تعداد بالغ بر یک میلیون و ۷۴۰ هزار نفر نیز جان باخته اند.

آمریکا دراین میان با عبور از مرز ۱۹ میلیون و ۱۱۱هزار مبتلا و بیش از ۳۳۷ هزار جان باخته  کانون شیوع این بیماری در جهان  است.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

سرخط اخبار جهان