امام جمعه قشم: افزایش ارزش پول ملی در گروی تولید ملی است

قشم- ایرنا- امام جمعه شهرستان قشم گفت: رفع بیکاری و افزایش ارزش پول ملی در گروی تولید ملی است و مجلس شورای اسلامی باید در بودجه اهمیت این امر را در نظر داشته باشد.

حجت الاسلام میثم تارم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قشم افزود: جامعه اسلامی و مردم از مجلس انقلابی توقع دارند که بودجه سال 1400 را به عنوان اولین تجربه خود، با وسواس کافی و دقت مورد بررسی قرار دهد.

وی ادامه داد: تکیه بودجه بر نفت یک آسیب بزرگ برای اقتصاد کشور محسوب می‌شود و از این رو وابستگی آن به درآمدهای نفتی باید تا حداقل ممکن کاهش یابد.

امام جمعه قشم با تاکید بر اینکه ساختار بودجه کشور نیاز به اصلاح دارد، تصریح کرد: انرژی هسته‌ای می‌تواند جایگزین مناسبی برای نفت و منبع خوبی برای تامین منابع کشور و درآمدزایی باشد.

وی با بیان اینکه دشمنان ایران به دنبال کاهش تولیدات هسته‌ای کشور هستند افزود: این انرژی نیازهای ما را در زمینه‌های مختلف علمی، پزشکی و غیر آن تامین می‌کند و وابستگی در اقتصاد و سیاست را کاهش می‌دهد.

تارم ادامه داد: باید برای امور تولیدی و عمرانی بودجه مناسب‌تری در نظر گرفت تا کشور در راستای جهش اقتصادی و اقتصاد مقاومتی حرکت کند.

وی اظهار کرد: هم اکنون ایران اسلامی در مرحله آزمایش انسانی واکسن کرونا است که این مهم همگام با چند کشور محدود در جهان در حال انجام است.

امام جمعه قشم افزود: امید است واکسن ساخت داخل به زودی در اختیار مردم ایران قرار گیرد تا نتیجه صبر و استقامت خود را مشاهده کنند.

شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، لارک و هنگام با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در خلیج فارس قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها