۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۲
کد خبرنگار: 1024
کد خبر: 84160919
۲ نفر

برچسب‌ها

هندبال ساوه؛ نخستین تجربه لیگ یک با جوانان بومی

ساوه-ایرنا- در حالی که همه نگاهها به ورزش ساوه معطوف به فوتسال با پیشینه درخشان تیم های این شهر در رقابت های کشوری و بین المللی و یا فوتبال خوشه طلایی است اما جوانان ساوجی در ورزش های دیگر مانند هندبال نیز نمایش درخشانی دارند که لازم است دیده شوند.

برای نخستین بار نماینده ای از ساوه توانست در رقابت های لیگ دسته اول باشگاههای کشور که از ۲۸ آبان تا دوم دی در شهر دهدشت استان کهکیلویه و بویراحمد برگزار شد، حضور یابد.

شهرداری ساوه در گروه «د» این مسابقات تیم های فرازبام خاییز نوین دهدشت،  قنات زارچ یزد و درخشان کویر گرمسار همگروه بود که در مجموع نمایش آبرومندانه ای داشت و با یک پیروزی و باخت با اختلاف تنها یک گل در برابر تیم خوب دهدشت و همچنین کسب نتیجه مساوی در یکی دیگر از دیدارها نشان داد که حرف های زیادی برای گفتن دارد و اگر از این تیم و جوانان هندبالیست ساوجی به خوبی حمایت شود، شاید در رقابت های سال آینده حتی بتوانند راهی لیگ برتر شوند.

سرمربی تیم هندبال شهرداری ساوه در گفت و گو با ایرنا، اظهار کرد: میانگین سنی بازیکنان تیم ساوه ۱۸ سال است و در این مسابقات با ترکیبی از جوانان و حتی برخی از بازیکنان نونهال وارد میدان شدیم.

«جواد علیشاهی» افزود: اگر می خواهیم نتایج مناسب توام با صعود تیم به لیگ برتر را کسب کنیم لازم است حداقل پنج بازیکن بالای ۲۵ سال که تجربه بازی در لیگ های مختلف را دارند،  جذب کنیم تا جوانان هم در کنار آنها پخته و باتجربه تر شوند.

وی گفت: برای حضور در رقابت های لیگ دسته اول هندبال کشور از ۱۳ آذر تمرینات آماده سازی را شروع کردیم و در ۲۱ همین ماه به پایان رساندیم که متناسب با شرایط یک تیم حرفه ای نیست زیرا شاخص های مهمی چون بدنسازی و آمادگی جسمانی به طور کامل قابل تحقق نمی یابد و در راستای هماهنگی هرچه بیشتر تیم هم نیاز به بازی های تدارکاتی داشتیم که میسر نشد.

سرمربی تیم هندبال ساوه گفت: برای داشتن تیمی قدرتمند در رقابت های کشوری لازم است ضمن داشتن برنامه ریزی بلندمدت و تامین امکانات سخت افزاری برای بدنسازی نسبت به برگزاری اردوهای پیش فصل و برگزاری مسابقات آماده سازی نیز اقدام شود.

علیشاهی گفت: کسب نتایج درخشان از سوی تیم هندبال ساوه در لیگ های دسته سه و ۲ باعث افزایش سطح انتظارات از این تیم شد ولی حضور در مسابقات لیگ دسته اول نیازمند تدارکات، امکانات و ظرفیت های بالاتری است و در این راستا سرمایه گذاری و حمایت های مالی بسیار مهم و تعیین کننده می باشد.

به گفته او تیمهای زارچ یزد و دهدشت که با شهرداری ساوه در لیگ دسته اول همگروه بودند، هزینه های میلیاردی برای حضور در مسابقات انجام دادند و قرارداد یکی از بازیکنان این تیم ها با کل بودجه نماینده ساوه برابری می کرد.

وی در عین حال از نمایش خوب و غیرتمندانه بازیکنان تیم هندبال شهرداری ساوه در مسابقات لیگ دسته اول کشور قدردانی کرد و گفت: با ترکیبی از جوان و حتی نونهالان بازی های باکیفیتی را انجام دادیم.

سرمربی تیم هندبال شهرداری ساوه اظهارداشت: هدف ما حفظ کردن بازیکنان فعلی به عنوان سرمایه های هندبال شهرستان است و اگر قرار بخواهیم تیم قدرتمندی در لیگ دسته اول کشور داشته باشیم باید با تقویت تیم های پایه برای نماینده شهرمان پشتوانه سازی کنیم و این کار مستلزم حمایت و سرمایه گذاری از سوی مسئولان است.

علیشاهی با قدردانی از حمایت های شورای اسلامی و شهرداری ساوه در راستای اعزام تیم به مسابقات لیگ دسته اول کشور، گفت: با توجه به اینکه در مسابقات لیگ دسته اول کشور سال آینده حضور داریم، باید از هم اکنون با برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم و روند آماده سازی و بدنسازی را از اردیبهشت سال بعد آغاز کنیم تا با کسب نتایج لازم، صعود به لیگ برتر را جشن بگیریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها