امام‌جمعه بجنورد: حضور مردم در ۹ دی فتنه را خواباند

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد گفت: حضور سیل‌آسای مردم در خیابان در ۹ دی ۸۸ فتنه را نابود و مدیریت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب دشمنان را ناامید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین رضا نوری در خطبه های مجازی این هفته نماز جمعه بجنورد اظهار داشت: در آن ایام پرفتنه، عده ای نفع طلب که شیفته مقام شده و متوجه نبودند که چه اقدامی انجام می دهند فتنه بزرگی را در کشور به راه انداختند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب مشفقانه به آنها نصیحت کرده و تاکیدات زیادی داشتند که از فتنه دوری کنند چرا که این فتنه تنها یقه ظالمان را نخواهد گرفت بلکه دامن مظلوم را نیز خواهد گرفت، اما آنان متاسفانه گوش نکردند.

وی اظهار داشت: عده ای منافق، سلطنت طلب و شماری نیز ندانسته به کف خیابان ها آمده و مشکلات زیادی برای نظام ایجاد کردند که دامن همه را گرفت چرا که به گفته شهردار تهران بیش از سه هزار میلیارد ریال به تجهیزات و زیرساخت های پایتخت خسارت وارد آمد.

نوری افزود: اما در نهایت این فتنه با مدیریت هوشمندانه رهبری پایان یافت و خود مردم برای فرونشاندن فتنه به صحنه آمدند.

وی ضمن تبریک هفته آموزش گفت: نهضت ریشه کنی بی سوادی در کشور بسیار خوب عمل کرده است و هم اینک تنها رقمی در حدود سه تا پنج درصد از مردم از سواد برخوردار نیستند که شاخص بیسوادی در اول انقلاب بسیار بالا بود.

امام جمعه بجنورد با اشاره به ارتقای سطح آموزش و تربیت نیروهای مورد نیاز در کشور اظهار داشت: در اوایل انقلاب پزشک از سایر کشورها برای درمان به کشور می آمد اما خوشبختانه در این زمینه بسیار رشد داشته ایم و تحولی بزرگ ایجاد شده است.

نوری به مشکلات اقتصادی مردم نیز اشاره کرد و افزود: پنهان نمی توان کرد که فقر وجود دارد و بیکاری نیز بیشتر شده است، زندگی برخی از خانواده ها به سختی می گذرد.

امام جمعه بجنورد از زنان خواست با مدیریت مناسب معیشت خانواده، کم و کاستی ها را بیشتر تحمل کنند و گفت: در این ایام سخت انتظار آن است که بانوان مردان را بیشتر همراهی کنند و با تلاش بیشتر سعی کنند این ایام سپری شود و با بهانه کردن نداری و بیکاری، درصدد طلاق برنیایند.

وی همچنین با تشکر از رییس قوه قضاییه به دلیل سفر به این استان گفت: در این سفر مصوبات و اعتبارات خوبی برای تقویت مجموعه قضایی استان اختصاص یافت که بخشی از مشکلات را برطرف خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها