امام جمعه شهرکرد: شهید سلیمانی یک سرمایه بزرگ برای مکتب شیعه است

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک سرمایه بزرگ برای مکتب شیعه است که باید تا می‌توان این مکتب را حفظ کرده و نگذاریم این راه کمرنگ شود.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در پیام جمعه این هفته که در دوران شیوع کرونا جایگزین خطبه‌های نماز جمعه شده است، اظهار داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی برای امت اسلامی مکتبی به یادگار گذاشته که باید بکوشیم در این مکتب حرکت کرده و نگذاریم دشمنان این مکتب را از ما بگیرند.

وی ادامه داد: در طول ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی ، سلیمانی‌های متعددی در این مکتب پرورش یافته‌ و رشد کرده‌اند که باید قدر این افراد را بدانیم و در پویایی و حفظ آن تلاش کنیم.

به گفته وی، مکتب شهید سلیمانی مکتب مقاومت و ایستادگی و در عین حال مکتب عقلانیت، تدبیر، چتر وسیع و همگانی بر جامعه برافراشتن و همه‌جانبه عمل کردن و به همه محبت کردن و همه جا حضور داشتن است.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه شهید سلیمانی در تمامی میدان‌ها یک قهرمان بود، تصریح کرد: سردار سلیمانی در میدان نبرد یک انسان شجاع، بی‌باک و دلیر بود، هیچگاه نترسید و به دل دشمن زد.

نکونام در ادامه ،تشیع را از امانت‌های مهم نظام اسلامی دانست و گفت: این آیین را اسلام ناب می‌شماریم و افتخار می‌کنیم که شیعه هستیم و این امانت را به دست ما سپرده‌اند.

وی با بیان اینکه شیعه با ۲ ابزار تضعیف شده است، اظهار اشت: یک ابزار خارجی که همان دشمنی‌ها و خشونت‌ها به شکل‌های مختلف خارج از شیعه است و دیگری ابزار داخلی است و برخی شیعیان با اعمال خود به مکتب شیعه آسیب وارد می‌کنند.

نکونام با بیان اینکه شیعه یک مکتب دارای منطق است، افزود: این در حالی است که گاهی با اعمال بد خودمان شیعه را بدنام می‌کنیم و یکی از این اعمال ناشایست دامن زدن به خرافات است که باید نسبت به آن مراقبت بیشتری انجام گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری در ادامه با گرامیداشت ۹ دی روز بصیرت، تصریح کرد: ۹ دی روزی است که ملت ایران به یک غائله بزرگ و فتنه گسترده و ریشه‌دار پایان داد.

نکونام ادامه داد: در فتنه عوامل داخلی مقصر بودند که جا داشت این‌ها محاکمه شوند ولی مورد ترحم نظام قرار گرفتند و نظام اوج ترحم را نسبت به این‌ها به خرج داد و این ها همچنان دارند در آسایش و آرامش زندگی می کنند، حتی در زندان هم نیستند و در کنار خانواده خودشان زندگی خانوادگی خودشان را دارند و در حصر دارند زندگی می کنند، با کمال آرامش و در سایه امنیتی که نظام برایشان ایجاد کرده است.

نکونام افزود: در همین راستا ۹ دی از روزهای مهم است که باید همیشه در تاریخ انقلاب اسلامی زنده باشد و همیشه هرچه می‌توانیم این حقایق و واقعیات را برای یکدیگر بیان کنیم و بصیرت را روز به روز در جامعه ترویج دهیم.

امام جمعه شهرکرد همچنین با تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س)، گفت: اهل تشیع به خود می‌بالد که محب فاطمه است و امید است بتوانیم با سبک زندگی فاطمی از رهروان شایسته این مکتب باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها