امام جمعه شاهرود: دشمن واقعیت‌ها را تحریف می‌کند

شاهرود - ایرنا - امام جمعه شاهرود با بیان اینکه اکنون دشمنان جنگ های ترکیبی علیه ایران به راه انداخته اند، گفت: دشمنان با تحریف، قلب واقعیت ها را با ابزار رسانه ای نشانه گرفته اند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عباس امینی در خطبه های مجازی جمعه این هفته شهرستان شاهرود افزود: دشمنان با هدف ایجاد نارضایتی و ناامید کردن مردم دست به این تحریف‌ها زده و در قبال آن مهمترین وظیفه ما در این جنگ بیان حقایق در میان خودمان و همچنین مسوولان نسبت به مردم است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی دارای ظرفیت ها و توانمندی های بسیاری بوده و موفقیت های بسیار خوبی هم تاکنون کسب کرده است، اظهار داشت: گاهی هم اگر ناکامی هایی ایجاد شد نباید آن را به حساب انقلاب نوشت و از ناامید کردن مردم پرهیز و موفقیت ها را هم بدون اضافه‌گویی بیان کرد.

امینی، بیان واقعیت ها را موجب شکست دشمن خواند و تصریح کرد: مردم با تحمل سختی ها امیدوار به آینده راه انقلاب را ادامه دهند.

خطیب جمعه شاهرود به سالروز ۹ دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت اشاره نمود و ابراز داشت: در سال ۸۸ فتنه بسیار سنگینی در کشور از ناحیه غافلان و بی بصیرت ها شکل داده شد که انقلاب اسلامی را به خطر انداخت اما مردم ما در این روز آتش فتنه را خاموش و دشمنان را مایوس کردند.

وی ادامه داد: ۹ دی درس عبرتی شد برای اینکه در حوادث بعدی از ناحیه کسانی که حتی در خانواده انقلاب بودند این چنین فتنه ای ایجاد نشود و مردم بر سر دوراهی و سرگردانی قرار نگیرند.

امام جمعه شاهرود به نفوذ سایبری برخی گروه‌ها به مراکز  امنیتی و اقتصادی آمریکا اشاره کرد و افزود: این کار وحشت آنان را برانگیخت .

امینی با اشاره به ۱۳ جمادی الاولی سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ، گفت: ۲ جریان بعد از ارتحال پیغمبر(ص) در تقابل قرار گرفت، یکی جریان غدیر و امامت و دیگری جریان خلافت بود که در آن روزگار تنها کسی که جانانه از حریم ولایت و امامت دفاع نمود، حضرت زهرا(س) بود.

وی با بیان اینکه سه عامل موجب شکل گیری حوادث پس از فوت رسول خدا شد ، اظهار داشت: حادثه نخست اختناق و وحشت آفرینی بعد از ارتحال پیامبر(ص)، دوم بی بصیرتی خواص و سوم مامور بودن  امیر المومنین (ع) به صبر و سکوت بود که موجب شکل گیری این جریانات شد اما حضرت زهرا(س) حقایق را برای مردم بیان نمود و این درسی برای کسانی است که در این چنین شرایط پای امامت و ولایت ایستاده و حتی جان خود و فرزند را تقدیم کنند.

امام جمعه شاهرود تسریع در خدمت رسانی به مردم توسط مسوولان را مورد تاکید قرار داد و افزود: با توجه به رسیدن ماه های آخر سال مسوولان باید نظارت بر قیمت ها به ویژه کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را با جدیت بیشتری در دستور کار قرار دهند تا از نارضایتی مردم جلوگیری شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha