باشگاه اشتاد سازه مشهد حامی بانوان جوان ملی‌پوش هندبال شد

مشهد-ایرنا- مالک باشگاه اشتاد سازه مشهد گفت: این باشگاه با انعقاد یک تفاهمنامه با فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی ایران، حامی مالی تیم ملی جوانان هندبال بانوان ایران شد.

سعید حسامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی این قرار داد یک ساله اشتادسازه همه هزینه‌های تیم ملی جوانان از جمله برگزاری اردوها، مسابقات تدارکاتی، مسابقات آسیایی، تامین محل برگزاری مسابقات و جذب کادر فنی و سرمربی را پرداخت خواهد کرد.

وی ادامه داد: البته در کنار این حمایتها با تایید و همکاری فدراسیون هندبال در خصوص تعیین مربی و کادر فنی نیز تصمیم گیری خواهیم کرد.

مالک باشگاه اشتادسازه گفت: به دنبال جذب سرمربی خارجی خوب و سطح بالا برای تیم هندبال جوانان بانوان هستیم و در حال حاضر نیز کارنامه مربیانی از نروژ، دانمارک و روسیه را دریافت کرده و عملکرد آنان را بررسی می کنیم.

حسامی افزود: هرچند قرارداد ما یک ساله است اما معتقدیم برای داشتن تیم ملی آماده و قوی لازم است به مدت سه تا چهار سال از تیمهای پایه با قدرت حمایت شود لذا آمادگی داریم حمایتهای مالی خود را به صورت مداوم پیگیری کنیم.

مالک باشگاه اشتادسازه در مراسم رونمایی از پیراهن تیم ملی هندبال جوانان دختر نیز گفت: ما در هندبال بانوان در آسیا جایگاهی نداریم اما کار ما دلی است و ترجیح دادیم حمایتها را علاوه بر باشگاه به تیم ملی نیز برسانیم.

حسامی افزود: ما به عنوان یک باشگاه خصوصی از جیب هزینه می‌کنیم و طی چند سال تیم داری یک ریال هم بدهی نداریم.

به گزارش باشگاه اشتاد سازه رییس فدراسیون هندبال هم در جلسه رونمایی از پیراهن تیم ملی جوانان بانوان هندبال گفت: با توجه به شرایطی که هندبال بانوان دارد، در بین پنج تیم برتر آسیا نیستیم و با سه تیم برتر هم فاصله بسیار زیادی داریم لذا آسیب شناسی در این خصوص صورت گرفته و مشکلات این حوزه بررسی شده است.

علیرضا پاکدل افزود: چندماه پیش در شورای راهبردی هندبال بانوان با حضور مربیان، نواب رییس سابق و معاون بانوان، یک بازه زمانی مشخص تعیین شد تا به شرایط خوب برسیم.

وی ادامه داد: تیم‌های ما به حمایت مالی نیاز دارند و تلاش ما هم این بود که حامیان  را در رده‌های مالی جذب کنیم و با توجه به جلسه برگزار شده با مالک اشتادسازه و حضور این تیم در لیگ برتر پیشنهادات خود را مطرح کردیم که در نهایت اشتادسازه به عنوان حامی مالی در کنار تیم ملی جوانان دختر قرار گرفت.

رییس فدراسیون هندبال گفت: تا هفته آینده اسامی کادر فنی اعلام می‌شود و اردوی نخست هم بعد از مرحله بعدی لیگ هندبال در مشهد برگزار خواهد شد.

وی درباره اینکه مربی تیم ملی بانوان ایرانی است یا خارجی اظهار کرد: باشگاه اشتادسازه در حال پیگیری است که از ظرفیت فنی بالایی استفاده کند به همین دلیل در تلاش برای جذب مربی خارجی خوب برای تیم ملی جوانان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها