ماجدی: اردوها با وجود لغو جام‌جهانی فوتبال جوانان برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - رییس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال گفت: با وجود لغو جام‌های جهانی زیر ۱۷ سال و زیر ۲۰۲۱ مردان، برنامه‌های آماده‌سازی خودمان را با قدرت دنبال می‌کنیم.

به گزارش روز جمعه ایرنا، تارنمای اینساید دِگیمز اعلام کرد که فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) رقابت‌های جام جهانی زیر ۱۷ سال مردان و جام جهانی زیر ۲۰۲۱ مردان را به دلیل پاندمی کرونا لغو کرده است. جام جهانی زیر ۱۷ و ۲۰ ساله‌ها به ترتیب قرار بود به میزبانی پرو و اندونزی برگزار شود.

این در حالی است که تیم‌های فوتبال نوجوانان و جوانان که خود را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا که انتخابی جام‌جهانی است آماده می‌کنند. این ۲ تیم هم اکنون در اردوی تاجیکستان به سر می‌برند.

«میرشاد ماجدی» در این خصوص اظهار داشت: فدراسیون فوتبال با وجود تمامی مشکلات و محدودیت‌ها از تیم‌های ملی خودش در تمامی رده‌ها به خصوص نوجوانان و جوانان حمایت کرده و این حمایت استمرار خواهد داشت

رییس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال همچنین افزود: بازیکنان مستعد تیم‌های نوجوانان و جوانان نفراتی هستند که در سال‌های آتی به تیم‌های ملی امید و بزرگسالان راه خواهند یافت. در این کمیته استعدادها و آینده‌سازان فوتبال ملی را رها نمی‌کنیم. این بازیکنان به آموزش و کسب تجربه ملی نیاز دارند.

وی ادامه داد: بر همین اساس امیدواریم کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) بدون توجه به رقابت‌های جام جهانی مسابقات قهرمانی جوانان و نوجوانان را برگزار کند و به این رده‌های سنی توجه جدی داشته باشد.

ماجدی یادآور شد: ایران و ١٥ کشور دیگر در هر رده در رقابت‌های انتخابی شرکت کرده‌اند، دو سال برای آماده‌سازی و ساخت این تیم‌ها تلاش و سرمایه‌گذاری شده، منطقی نیست که بازی‌های نهایی در این مقطع وابسته به برگزاری جام جهانی باشد. بر این اساس طبق برنامه و تا زمانی که AFC رسما تصمیم تازه‌ای اتخاذ نکند برنامه‌های آماده‌سازی خودمان را با قدرت دنبال می‌کنیم و امیدواریم کنفدراسیون فوتبال آسیا هم رقابت‌ها را طبق برنامه در موعد مقرر برگزار کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار ورزش