الگوهای موفق مردمی سوژه برنامه «اتم»

تهان- ایرنا- تهیه کننده برنامه «اتم»، گفت: هدف اصلی این برنامه نشان دادن الگوهای موفق است و اینکه می‌توانیم با ظرفیت‌های مردمی که در همه نقاط ایران با تکیه بر خلاقیت و نوآوری که بین مردم و به ویژه جوانان وجود دارد بسیاری از مشکلات و چالش‌های موجود را از بین ببریم.

محسن دوباشی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره نحوه شکل گیری و مضمون برنامه مسابقه محور اتم، گفت: اتم مخفف «الگو و تجربیات موفق» است و با هدف نشان دادن مجموعه‌های مردمی موثر در عرصه های مختلف در کشور طراحی شده است. 

دوباشی ادامه داد: به دنبال این هستیم مجموعه‌هایی را انتخاب کنیم که توانسته‌اند با سه شاخصه مردمی بودن، خلاقانه بودن و قابل تکثیر شدن کار کنند و در ضمن بتوانند مسائل منطقه محل زیست‌شان را حل و فصل کنند تا بتوانیم این مجموعه ها را به مردم معرفی کنیم. 

این تهیه‌کننده افزود: در مجموع هدف اصلی برنامه نشان دادن الگوهای موفق است و اینکه می‌توانیم با ظرفیت‌های مردمی که در همه نقاط ایران با تکیه بر خلاقیت و نوآوری که بین مردم و به ویژه جوانان وجود دارد بسیاری از مشکلات و چالش های موجود را از بین ببریم.

دوباشی تصریح کرد: برنامه اتم در دو مرحله استانی و ملی طراحی شده است، بعد از اعلام فراخوان اولیه ۳۰۰ الگوی برتر از سراسر کشور براساس یک فراخوان انتخاب شدند و ظرفیت و سهمیه هر استان ۱۰ الگو بود. این الگوها در یک برنامه متمرکز استانی با همدیگر رقابت خواهند کرد و بعد از انتخاب نهایی است که اثر منتخب به برنامه ملی وارد می‌شود. برنامه در شبکه دوم سیما به صورت ملی پخش می‌شود و نماینده هر استان به رقابت با سایر منتخبان خواهد پرداخت. 

این تهیه‌کننده گفت: در برنامه ملی شیوه اجرای برنامه به صورت مسابقه‌محور بودن است و شرایطی رقم می‌خورد که بزرگترین رویداد مجموعه‌های مردمی کشور شکل خواهد گرفت و در بخش نهایی به سه الگوی برتر که توسط هیات داوران انتخاب می شوند صد ملیون تومان جایزه پرداخت می شود.

وی درباره انتخاب مجری برنامه اتم گفت : تا به امروز صحبت‌هایی جدی با محمد سلوکی انجام داده ایم و امیدواریم برنامه نیمه دوم دی ماه روی آنتن پخش می‌رود. 

دوباشی تاکید کرد: در برنامه اتم به فعالیت‌های اجتماعی مانند کسب و کار، گردشگری، آموزش، تفریح، سلامت، ورزش پرداخته می شود.

این تهیه کننده درباره نحوه انتخاب هیات داوران افزود: هیات داوران در اصل هدایت الگوهای ارائه شده در برنامه را برعهده دارند و در برنامه فضایی با حضور چهره های فعال اجتماعی خواهیم داشت، هیات داوران جمعی ۲۰۰۰ نفره از فعالان علمی، اندیشگاهی و اجتماعی در سراسر کشور هستند و اینها آثار منتخب را انتخاب می‌کنند. 

این برنامه‌ساز تاکید کرد: برنامه اتم از دو منظر برنامه متفاوت و نویی است، در این برنامه به دنبال نشان دادن فعالیت های موفق مردمی هستیم و در کنارش به انتشار امید و انگیزه در جامعه هم توجه کرده ایم. به موضوعاتی پرداخته ایم که تا به حال کمتر به آنها در رسانه ملی پرداخته شده است و به دنبال مطرح کردن فرصت‌های اجتماعی هستیم که در کشور وجود دارد و باید از آن استفاده کرد. نکته دیگر این است که برنامه اتم تمام شبکه‌های استانی را وارد کار کرده و از آنها استفاده می‌کند. طراحی فصل دوم اتم را شروع کرده‌ایم و البته بعد از ضبط بخش فصل اول در مورد فصل دوم هم اطلاع رسانی انجام می دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار فرهنگ