هلال احمر زنجان به ۸۰ نفر گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کرد

زنجان - ایرنا - سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: امدادگران این استان شامگاه/ پنجشنبه/ برای ۲۰ خودرو با ۸۰ سرنشین در راه مانده ناشی از برف و کولاک شدید امدادرسانی کردند.

علی طاهری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: شامگاه پنجشنبه همزمان با وقوع کولاک و بارش برف سنگین در جاده های استان زنجان، امدادگران هلال احمر در آماده باش کامل برای امدادرسانی بودند.

وی تاکید کرد: در این شرایط جوی ۲۰ خودرو سبک و سنگین با ۸۰ سرنشین در گردنه های کوهستانی و صعب العبور زنجان – طارم در مسیر ماندند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بلافاصله تیم های امداد و نجات هلال احمر شهرستان طارم به کمک خودورهای گرفتار در برف و کولاک شتافتند که توانستند اقدام به بستن زنجیر چرخ برای این خودورها کنند.

طاهری تاکید کرد: علاوه بر این اقدام، امدادگران هلال احمر ۱۵ بسته غذایی خشک ۱۲ ساعته نیز برای در راه ماندگان توزیع کردند.

وی خاطرنشان کرد: در طرح زمستانی هلال احمر ۲۵ پایگاه ثابت و موقت به صورت شبانه روزی برای ارائه خدمات امدادی به مسافران و رانندگان عبوری از جاده‌های استان فعال هستند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای ارائه خدمات مطلوب علاوه بر این پایگاه ها، هشت پایگاه پشتیبان نیز در شهرستان‌های خرم دره، ابهر، خدابنده، زنجان، ماهنشان، ایجرود، طارم و مرکز استان زنجان فعال است. 

طاهری اضافه کرد: همه پایگاه‌های ثابت و موقت هلال احمر استان به اقلام زیستی و غذایی برای در راه ماندگان و اسکان موقت تجهیز شده است.

وی تاکید کرد: هموطنان در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز می توانند تماس برقرار کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها