۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۳۱
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 84160864
۰ نفر

برچسب‌ها

باران در ۲۱ شهرستان خراسان رضوی بارید

مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارش باران در ۲۱ شهرستان خراسان رضوی طی شبانه روز گذشته گزارش شده است و بیشترین آن در خلیل آباد با ۲۴ میلیمتر ثبت شده است.

مرتضی اثمری روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از خلیل آباد شهر ریوش مرکز شهرستان کوهسرخ و شهرستان کاشمر با حدود ۱۷ میلیمتر بارندگی بیشترین بارش را در استان داشته‌اند.
وی ادامه داد: طی این مدت در ۲ شهرستان خراسان رضوی برف بارید به طوری که در شهر ریوش مرکز شهرستان کوهسرخ ارتفاع برف ۱۲ سانتیمتر و در تربت حیدریه ۲ سانتیمتر گزارش شده است.
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارش باران و برف امروز و فردا شنبه در مناطق مختلف استان خراسان رضوی ِشدت می گیرد.
اثمری افزود: این بارشها با احتمال آبگرفتگی و ایجاد رواناب و در مناطق سردسیر به صورت برف و کولاک تا صبح روز دوشنبه هفته آینده ادامه دارد.
وی با اشاره به کاهش هشت تا ۱۰ درجه‌ای  دما در خراسان رضوی ادامه داد: بیشینه دمای هوای امروز مشهد ۶ درجه سلسیوس پیش بینی شده است که نسبت به دیروز چهار درجه کاهش دارد و در روز شنبه به یک درجه سلسیوس می رسد.
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت:کمینه دمای هوای مشهد امشب ۲ درجه زیر صفر پیش بینی شده است که تا یکشنبه شب  آینده تا هشت درجه زیر صفر کاهش دارد.
اثمری افزود: شهر ریوش با کمینه دمای هوای پنج درجه زیر صفر و  تایباد با بیشینه دمای هوای ۱۵ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
وی اضافه کرد: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در تایباد با سرعت ۵۶ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها